Ana SayfaGenelSpaceX askeri operasyonlara destek veriyor: Yeni roketler ABD için

SpaceX askeri operasyonlara destek veriyor: Yeni roketler ABD için

SpaceX askeri operasyonlara destek vermeye devam ediyor. Şirket 2022 yılı içerisinde birçok yeni fırlatma işlemi gerçekleştirecek. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

SpaceX askeri operasyonlara önemli ölçüde destek veriyor. Aslına bakacak olursak şirket bu noktada pek bir ayrım yapmıyor. Yani tek amaç roketlerini tekrar tekrar kullandırmak. Her roket kullanım işlemi ile birlikte şirketin gelirleri daha fazla artış gösteriyor.

SpaceX askeri operasyonlara

ABD merkezli uzay markası olan SpaceX geleceği yönlendirmeye hazırlanıyor. Mars görevi nedeniyle daha şimdiden büyük bir popülerlik kazandı. Üstelik Elon Musk kendi popülerliğinin çok önemli bir bölümünü bu şirkete borçlu. Şimdilerde askeri operasyonlar nedeniyle daha fazla gündemde.

SpaceX askeri operasyonlara önem veriyor

SpaceX askeri alanda açıkçası pek bir ayrım yapmıyor. Elbette ABD’nin arasının açık olduğu ülkelerin askeri fırlatma işlemlerine destek vermiyor. Genellikle gönderilen uydular keşif işlemleri yapıyor. Böylece dünyanın birçok bölgesinde operasyonlar gerçekleştiriliyor.

SpaceX askeri operasyonlara

Savaş karşıtı bir dünyada SpaceX bu tür uyduları fırlatması nedeniyle tartışma konusu oldu. Her ne kadar ABD ordusuna ait roketler fırlatılsa bile yine de içeride çok fazla tepki olduğunu görüyoruz. 2020 ve 2021 yılında SpaceX her yıl askeri roketlerin gönderim işlemlerini tamamladı.

Falcon Heavy gövde gösterisi yapıyor

Falcon Heavy adeta gövde gösterisi yapıyor. Tekrar kullanılabilir bir özelliğe sahip olan bu roketler şirketin gözdesi diyebiliriz. Aynı zamanda ABD için de büyük bir öneme sahip. Henüz bu roketlere önemli bir alternatif geliştirilemedi.

ViaSat-3 and USSF-67 yakında uzaya gönderiliyor. SpaceX askeri operasyonlara bu roketlerle destek vermiş olacak. 2022 yılında daha başka askeri roketlerin yine gönderilmesi hedefleniyor. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

Elon Musk Starlink ile uzayı baştan inşa ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting