Falcon 9 roketi uzay turistleri için hazır: Tarihte bir ilk

SpaceX askeri operasyonlara

Falcon 9 roketi uzay turistlerini taşımak için fırlatma merkezine gönderiliyor. Bu uçuş tarihte ilk olacak. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen detaylara birlikte göz atalım.

Dünyanın en büyük roketlerinden bir tanesi olarak bilinen Falcon 9 roketi uzay turistleri için hazır bir şekilde bekletiliyor. SpaceX dünya dışı yaşamın temellerini atmak için büyük çaba harcarken aynı zamanda çeşitli ilklere yer veriyor. Mesela kendi ilk turistik uzay uçuşu yakında gerçekleşiyor.

NASA’nın Kennedy Uzay Merkezi fırlatılma sahası olarak kullanılacak. Herhangi bir sorun yaşanmazsa uzay turistleri uzun bir süre dünya yörüngesinde kalacak. Böylece önceki uzay turistlerinden çok daha uzun süre uzay macerası yaşayacaklar. Yaklaşık 72 saat olacağı söyleniyor.

Falcon 9 roketi uzay turistleri için çalışacak

SpaceX’in ilk turistik uçuşu elbette Tarihteki ilk turistik uçuş olmayacak. Hatırlayacağınız üzere Jeff Bezos’un şirketi Blue Origin ve Richard Branson’ın şirketi Virgin Galactic bunu daha önce denedi ve başarılı oldu Buna benzer uçuşlar 2001 yılında bir Rus uzay aracıyla yapılmıştı.

Falcon 9 roketi uzay

Uzay turizmi için hazır olan bu 4 kişi 14 Eylül 2021 tarihinde dünya yörüngesine ulaşacak burada yaklaşık olarak 72 saat uçuş gerçekleşecek. Falcon 9 roketi başarılı bir şekilde kalkış alanına gönderildi ve fırlatılacağı günü bekliyor. 4 kişinin uzay uçuşu beraberinde birçok ilki getirecek.

SpaceX Starlink projesi üzerinden birçok insan dolandırıldı: Sahte web sitesi yaptılar

Uzay turizmine katılmak için astronot olmaya gerek yok. Kubbe camlı bir pencereye sahip Crew Dragon kapsülü bu kişileri uzaya uçuracak ve orayı seyretmelerini sağlayacak. Yaklaşık olarak 3 gün boyunca yörüngede kalacak olmaları uzay turizminin seyrini değiştirecek. Falcon 9 uzay turistleri ve dünya için önemli bir fark yaratabilir.


Falcon 9 roketi uzay turistleri için hazır: Tarihte bir ilk” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir