Ana SayfaAppleApple ve Facebook arasındaki mücadele giderek büyüyor

Apple ve Facebook arasındaki mücadele giderek büyüyor

Apple ve Facebook en çok dikkat çeken şirketler içerisinde yer alıyor. Her iki marka dünya devi olarak biliniyor. Ancak bu aralar büyük bir savaş içerisinde olduklarını görüyoruz.

Her geçen gün Apple ve Facebook arasında daha fazla tartışma ortaya çıkıyor. Tartışmalara baktığımızda genellikle bazı ana maddelerin ön planda olduğunu görüyoruz. Her iki şirket de aslında kendi açılarından haklı görünüyor.

Apple ve Facebook

Bu ülkeler arasındaki savaşın başlaması aslına bakacak olursak veri ihlallerine dayanıyor. Facebook tarafından kullanıcıların verilerinin ihlal edildiği ortaya çıktı. Durum böyle olunca Apple buna daha fazla dayanamadı. Şirket kendi kullanıcılarının verilerini korumak için büyük bir mücadele başlattı. Bu mücadele sonucunda kazanan taraf Apple oldu.

Apple ve Facebook yarışı başka bir boyuta geçti

Şirket ilk olarak Facebook tarafından verilerin işlenmesini engelledi. Böylece hedef kitle odaklı yapılan reklamlar Facebook markasının elinde patlamış oldu. Apple kullanıcılarının verilerini ele geçiremediği için herhangi bir hedef kitle reklamı yapamadı.

İkili arasındaki en önemli tartışmalardan bir diğeri ise uygulamalar ile ilgili. Facebook tarafından ortaya atılan iddialara göre Apple App Store içerisinde büyük bir haksızlık var. Apple daha çok kendi ürün ve hizmetlerini ön plana çıkarıyor. Bu durum Facebook için büyük bir zarar anlamına geliyor.

Apple veri gizliliğinde ısrar ediyor

Her ne kadar Facebook ortaya birçok farklı konu atsa bile yine de Apple için en önemli detay veri gizliliği. Eğer veri gizliliği yoksa şirket kesinlikle kabul etmiyor. Bu nedenle Facebook kendisine biraz daha çeki düzen vermek zorunda. Apple ve Facebook çekişmesi ise giderek büyüyor.

Apple ve Facebook

Kullanıcı verilerinin açık bir şekilde kullanıldığı Facebook ve ona bağlı olan tüm uygulamalar Apple radarında. Önümüzdeki aylarda ikili arasındaki çatışmanın çok daha kızgın hale gelmesi bekleniyor.

Apple VR/AR gözlüğü için isim haklarını almaya başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting