Ana SayfaGenelGoogle, Pixel 8 serisi için çalışmalarına başladı

Google, Pixel 8 serisi için çalışmalarına başladı

Google Pixel 7 serisi henüz çıkmamışken, cihazın bir sonraki serisi olması beklenen Pixel 8 serisi için bilgiler gelmeye başladı. 

Son gelen bilgilere göre Google Pixel 8 serisinde yer alacak yonga setleri için çalışmalarına başladı. Google ve Samsung, yükseltilmiş bir Tensor yonga seti üzerinde çalışıyor. Başka bir deyişle, Tensor 3 olarak adlandırılabilecek halef model olabilir. Bu üçüncü nesil Tensor yonga seti, S5P9865 model numarasını taşıyordu ve kod adı Ripcurrent olan bir geliştirici kartında test ediliyor. Farkında olmayanlar için, yaklaşmakta olan Pixel 7 serisi için Tensor 2 yonga setinin S5P9855 model numarasına sahip olduğuna inanılıyor ve kod adı Cloudripper olan kart üzerinde test ediliyor.

Pixel 8

Son bilgilerde Pixel 8 serisi için kullanılacak Tensor 3 yonga seti ile ilgili daha ince ayrıntıları açıklamadı, ancak bir önceki modelinden çok daha yüksek performans vereceği kesin. Ayrıca, Güney Koreli teknoloji devi ile yapılan ortaklık, Google’ın genel olarak yeni nesil Tensor çipinin yapay zeka işleme ve performans konusunda ek geliştirmeler yapacağı söyleniyor.

Şu anda, Tensor çipi oldukça düzgün özelliklerle geliyor, ancak ham performans açısından Qualcomm’un amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 1 yonga setine rakip değiller. Ancak, Tensör çipleri önümüzdeki birkaç yıl içinde yakında yetişebilir. Ne olursa olsun, yalnızca Pixel serisi akıllı telefonları için tasarlanmış kendi yonga setlerine sahip olmak, Google’ın yonga setini yalnızca kendi akıllı telefonları için özelleştirmesine ve uzmanlaştırmasına izin veriyor.

Galaxy Tab Active 4 Pro için geri sayım başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting