Ana SayfaGenelABD ordusu SpaceX roketleri kullanacak: Ne yaptın sen Musk!

ABD ordusu SpaceX roketleri kullanacak: Ne yaptın sen Musk!

ABD ordusu SpaceX roketleri ile çok daha güçlü hale geldi. Yeni roket denemelerine yakında başlanacak. İşte merak edilen tüm detaylar.

Dünyanın en büyük ordusu olarak da bilinen ABD ordusu, SpaceX roketleri kullanacak. Bildiğiniz üzere SpaceX şirketi uzay alanında çalışmalar yürütüyor ve çoğu zaman askeri işbirlikleri de yapıyor. Ancak şirketin ön plana çıkan tarafı daha çok Mars misyonu. Ayrıca bu uzay şirketi, insanları uzayda adeta turist gibi gezdirmeyi de istiyor. 80 ton ağırlığındaki silah, kargo ve diğer materyalleri taşıyabilecek bir sistem; bu şirket tarafından üretilecek.

SpaceX roketleri 1 saatte hedefe ulaşacak

US C-17 Globemaster tarzındaki hava araçları şu an için ABD ordusu tarafından aktif kullanılan araçlar içerisinde yer alıyor. Özellikle de kargo taşımacılığında büyük kolaylık sağlayabiliyor. Ancak hızları istenen düzeyde değil.

ABD ordusu SpaceX roketleri

Yeni yapılan bir çalışma ile birlikte, US C-17 Globemaster hava aracından çok daha hızlı bir roket yapılacağı ortaya çıktı. SpaceX tarafından üretilecek araç, 15 kat daha hızlı olacak gibi görünüyor. Böyle bir anlaşma, SpaceX şirketinin askeri ağırlıklı bir kuruluş olmasına neden olabilir. Muhtemelen firma da böyle bir görüntü kazanmak istemez. Elon Musk’ın CEO görevini yürüttüğü şirket Rusya gibi ülkelerle proje üretecek kadar küresel olmak istiyor.

Tüm bunlara ek olarak Starlink projesinin de ABD Hava Kuvvetleri’ne destek sunması olası. Şirket askeri operasyonlarda füze üreten bir kuruluş haline yakında gelecek gibi görünüyor. Sizce SpaceX’in askeri projelerde yer alması doğru mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting