Ana SayfaGenelElon Musk Starlink ile uzayı baştan inşa ediyor

Elon Musk Starlink ile uzayı baştan inşa ediyor

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk’ın devasa modem projesi olan Starlink, günden güne dünyanın etrafını sarmaya devam ediyor.

Elon Musk Starlink ile uzayı baştan inşa ediyor. ElonMusk’ın, bundan on sene önce yaptığı açıklamalarda sarf ettiği cümleleri ve ortaya koyduğu hedefleri, o zamanın teknolojisiyle değerlendirildiğinde oldukça uçuk kaçık olarak adlandırılmıştı. Ancak bugüne geldiğimiz zaman ünlü milyarderin hedeflerini birer birer gerçekleştirdiği görülüyor.

Elon Musk Twitter davasının Şubat 2023'e ertelenmesini istedi

Musk’ın en önemli amaçlarından biri gerçek manada kablosuz internet uygulamasını başlatmaktı. Gerçek manada diyoruz çünkü aslında şu an evlerimizde kullandığımız kablosuz internet sistemi de okyanusların altına döşenen devasa fiberoptik kablolar sayesinde can buluyor. Ancak Elon Musk’ın dünyanın etrafını çepeçevre sararak dünyadaki hemen her noktaya kablosuz internet sunabilme planı olan Starlink projesi, bu durumu tamamen tersine çevirebilir.

Elon Musk ve Twitter davasında yargıçtan ilk yorum!

Elon Musk Starlink ile uzayı baştan inşa ediyor

Elon Musk bu amacına ulaşırsa, Starlink adeta devasa bir modem görevi görecek ve aboneler gerçek anlamda kablosuz internet kullanımına ulaşmış olacak. Bunun için gerekli olan Starlink uydu sayısı ise 42.000 adet. Uyduları uzaya Falcon 9 roketiyle gönderen SpaceX şirketinin her bir fırlatmada yaklaşık 55-60 arası uydu gönderdiği ve en son başarılı gönderimin yapıldığı 19 Ağustos tarihi itibariyle uzaydaki Starlink uydu sayısının 3.108’e ulaştığı düşünüldüğünde, daha SpaceX’in önünde daha epey bir yol olduğu anlaşılıyor.

Elon Musk Tesla işgücünü yüzde 10 azaltmayı hedefliyor

Ancak şirket henüz bu yılın bitimine 4 aydan uzun bir süre olmasına rağmen tam 37 başarılı fırlatma gerçekleştirdi ve bu sayede geçtiğimiz yılın rekorunu kırdı. Yani anlayacağınız SpaceX kendini bu hızla geliştirmeye devam ederse, kısa bir süre içerisinde Elon Musk’ın bir hayali daha gerçekleşmiş olacak.

Uzman eşliğinde cinsel kasetlerini izlediler! Bu program konuşulur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting