Sony’nin yeni akıllı televizyonu PS5 kullanıcılarının hayallerini süsleyecek

Sony 84 4K Ultra HD TV 002

Akıllı telefon pazarındaki faaliyetinde önemli ölçüde kısıtlamaya giden Sony, bunun yerine akıllı televizyon gibi alanlarda kendini geliştirmeye devam ediyor.

Sony’nin yeni akıllı televizyonu PS5 kullanıcılarının hayallerini süsleyecek. Sony, 2021 yılında piyasaya sürdüğü bir dizi üst düzey televizyon modeline Sony Oyun TV X90L’yi ekledi. Bu yeni model, 4K çözünürlük ve yüksek bir yenileme hızı olan 120Hz ile birlikte gelmektedir. Sony Oyun TV X90L, 55 inç, 75 inç ve 98 inç seçenekleriyle sunuluyor. Şirket, bu televizyonun PS5 oyunları için mükemmel bir seçenek olduğunu belirtiyor.

Sony Bravia Android TV 4

Sony Oyun TV X90L, PS5 içeriğini otomatik olarak algılayıp uygun görüntü modunu seçebilme özelliğine sahiptir. Bu özellik, oyuncuların en yüksek kalitede görüntü deneyimi yaşamalarını sağlar. Sony TV X90L, iki tam HDMI 2.1 portuna sahip olup değişken yenileme oranlarını destekliyor. Ayrıca, Sony, oyuncuların oyun ayarlarını optimize etmek için bir oyun geliştirici fonksiyonu da ekledi. Bu özellikler, siyah dengesi ayarlaması, VRR anahtarı, hareket bulanıklığı azaltması ve nişangahlar gibi pratik araçlar içeriyor. Oyun esnasında, ekran daha net ve daha akıcı oluyor ve ekran yırtılması veya bulanıklık sorunları neredeyse ortadan kalkıyor.

sony oled tv

Sony’nin yeni akıllı televizyonu PS5 kullanıcılarının hayallerini süsleyecek

Sony TV X90L’de bulunan HDR otomatik haritalama ve içerik uyumlu görüntü modu, PS5’le uyumlu hale getirildi. Sony PlayStation 5 konsolu X90L’yi tanıyarak, en uygun HDR ayarını otomatik olarak seçiyor. Sony TV X90L ayrıca, PS5 içeriğini otomatik olarak algılayıp uygun görüntü modunu seçebiliyor. Bu sayede, kullanıcılar görüntü kalitesi konusunda endişe duymadan oyunlarının keyfini çıkarabilirler.

Sony 84 4K Ultra HD TV 002

Sony TV X90L, yüksek performanslı bir televizyon olduğu için PS5 dışındaki diğer oyun konsolları için de kullanılabilir. Mükemmel yenileme hızı ve görüntü geliştirme teknolojileri sayesinde, oyuncular için etkileyici bir oyun deneyimi garanti ediliyor. Ayrıca, Sony TV X90L’deki diğer özellikler arasında Bluetooth bağlantısı, sesli kontrol, sesli arama ve HDMI-CEC gibi özellikler bulunuyor.

Sony Oyun TV X90 L, 55 inç TV için 7,499 yuan ($1,085), 65 inç modeli için 8,999 yuan ($1,302) fiyatla Çin’de piyasaya sürüldü. Sony’nin yeni akıllı televizyonu PS5 kullanıcılarının hayallerini süsleyecek.

Samsung katlanabilir akıllı telefon sektörü için agresif adımlar atıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir