Sokağa çıkma yasağına uymayanların cezası belli oldu! Çok yüksek

Sokağa çıkma yasağına uymayanların cezası

Koronavirüsü nedeniyle sokağa çıkma yasağına uymayanların cezası belli oldu. Bu cezanın gerçekten de caydırıcı olduğunu söylemek mümkün. Hem maddi açıdan hem de diğer konularda biraz yüksek diyebiliriz.

Sokağa çıkma yasağına uymayanların cezası en çok merak edilen konular içerisinde yer alıyordu. Özellikle de 10 Nisan gecesinde yaşananlar halkın çok büyük bir tedirginlik içerisinde olduğunu gösteriyordu. Türkiye’de virüs salgını büyük bir hızla yayıldığı için devlet yetkilileri son anda sokağa çıkma yasağı kararı aldılar. Her ne kadar bu kararın iki saat önce açıklanması doğru bulunmasa bile, yine de şimdilik herkes evinde gibi görünüyor.

Sokağa çıkma yasağına uymamak hapis cezası getirebilir

Yetkililer tarafından belirtilen resmi rakamlara göre Türkiye’de 47 bin 29 koronavirüs vakası var ve virüse bağlı olarak 1.006 kişi ne yazık ki yaşamını yitirdi. Durum böyle olunca çok sert tedbirler için düğmeye basıldı.

Sokağa çıkma yasağına uymayanların cezası yeni

10 Nisan gecesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağına 30 büyükşehir ve bir de Zonguldak dahil edildi. Sokağa çıkma yasağına uymayan kişiler öncelikle yetkililer tarafından uyarılacak. Uyarılar gelmesine rağmen sokakta kalmaya devam eden olursa, 3 bin 186 TL para cezası alacak. Eğer bu para cezasına rağmen yine sokakta kalmaya devam ediliyorsa, Türk Ceza Kanunu’nun bulaşıcı hastalıklara ilişkin Tedbirlere Aykırı Davranma maddesinde yer alan “Yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi iki aydan bir yıla hapis cezası ile cezalandırılır” bölümü ile ağır bir ceza alacak.

Google Koronavirüs aramaları salgının önlenmesinde kullanılabilir

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği şehirler; Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Zonguldak olarak açıklanmıştı.


Sokağa çıkma yasağına uymayanların cezası belli oldu! Çok yüksek” için bir yorum

  1. hafta içi vürüs bulaşmıyormu hafta içide yasak getirilsin o zaman insanların aklıyla dalga geciyorlar 20 40 yaş arasına işe gitmek serbest cünkü onlara corana bulaşmıyor dimi,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir