Ana Sayfa Genel Sokağa çıkma yasağı bitecek mi? Bakanlık yeni açıklama yaptı

Sokağa çıkma yasağı bitecek mi? Bakanlık yeni açıklama yaptı

Sokağa çıkma yasağı ile ilgili her gün yeni açıklamalar yapılıyor. Bu sefer İçişleri Bakanlığı son derece önemli bir açıklamaya yer verdi.

Bildiğiniz üzere sokağa çıkma yasağı Türkiye’de uzun bir süredir uygulanıyor ve etkili sonuçlar alınmaya çalışılıyor. Vaka sayılarının azaldığı Sağlık Bakanlığı tarafından düzenli olarak sunulan grafiklerden rahatlıkla görülebiliyor. Tüm bu olumlu gelişmeler devam ederken özellikle hafta sonu sürekli uygulanan sokağa çıkma yasakları büyük merak uyandırıyordu.

Birçok kişi yasakların kısa bir süre içerisinde biteceğini tahmin ederken kimileri ise uzun zaman devam edeceği yorumunda bulunuyordu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa, bir süre daha bu tür yasaklar devam edecek gibi görünüyor.

İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma yasakları hakkında açıklama yaptı

İçişleri Bakanlığı uzun bir süredir karantina sürecini yönetmeye çalışıyor. İlk etapta büyük bir izdihama yol açsa bile, daha sonradan bu tür yasaklar yavaş yavaş benimsendi. Hatta günlük yaşamın bir parçası haline geldi.

Sokağa çıkma yasağı

 

Fakat özellikle son zamanlarda sokağa çıkma kısıtlamaları ile ilgili bazı uyumsuzluklar ortaya çıktı. Mesela kimi vatandaşlar araçları ile başka semtlerde alışveriş yapmaya çalışırken yakalandı. Halbuki bakanlık sadece yakınlardaki marketlerde alışveriş yapmaya izin veriyordu.

İçişleri Bakanlığı tarafından yeni yayınlanan bir açıklamada, “Vatandaşlarımız, sokağa çıkma yasağı uygulanan günlerde ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ve fırın ya da ekmek satış bayine yürüyerek gidebilir. Açıklamadan da anlaşılabileceği üzere sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı düşüncesiyle temel ihtiyaç malzemesi temin etme amacıyla fırın, market, bakkal ve benzeri iş yerlerinde yoğunluğa sebep olunmasına gerek bulunmamaktadır.” ifadelerine yer verildi.

Kısaca toparlamak gerekirse, yasakların en azından bir ay kadar daha devam edeceği ve vatandaşların mutlaka buna uymaları gerektiği söylenebilir. Sizce hafta sonları uygulanan kısıtlamalar devam ettirilmeli mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting