Sokağa çıkma kısıtlaması Twitter’dan iptal edildi

sokağa çıkma kısıtlaması

6-7 Haziran 2020 tarihlerinde, 15 şehirde uygulanması planlanan sokağa çıkma yasağı konusunda yeni bir gelişme var. Yasak iptal mi edildi? Kim ne açıklama yaptı? İşte, yarın devreye girmesi beklenen ve önemli tepki çeken karar hakkında yaşanan son gelişme. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Twitter’dan yaptığı açıklama ile 6-7 Haziran 2020 tarihleri için planlanan sokağa çıkma kısıtlaması hakkında iptal kararı aldığını duyurdu.

Sokağa çıkma kısıtlaması iptal edildi

Buna göre, dün apar topar ilan edilen, 15 ildeki sokağa çıkma yasağı iptal edilmiş oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Twitter’da yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi Koronavirüs’ten korumak için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik. Bunlardan biri de tüm Türkiye’de veya belirli illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı.

Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsurlara kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık.

Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti.

sokağa çıkma kısıtlaması

Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı.

Snapchat Donald Trump’a fena kapak yaptı!

Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum. ”

Anlaşıldığı üzere, maske-sosyal mesafe-hijyen kurallarına uyulması şartıyla, sokağa çıkma yasağı iptal edilmiş durumda.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir