Snapchat, kullanıcılara 100.000 dolara kadar ödeme yapacak!

Snapchat, kullanıcılara 100.000 dolara kadar ödeme yapacak!

Snapchat platformundaki popüler şarkıların sahibi olan bağımsız müzisyenlere ödeme yapmaya başlayacak. İşte tüm detaylar.

Bu aralar sosyal medya platformları içerik üreticileri ellerinde tutmak için farklı para programları yapıyor. Snapchat de eskisi kadar popüler olmadığı için kullanıcıları elinde tutacak ve popüleritesini artıracak bazı programlar oluşturuyor. Bir blog gönderisine göre, platformun Sounds Creator Fund’ı “video kreasyonlarını yönlendirmede, internet trendlerine ilham vermede ve kültürel anları tanımlamada oynadıkları rol için bağımsız sanatçılara ödül vermeyi hedefliyor.

Snapchat, kullanıcılara 100.000 dolara kadar ödeme yapacak!

Ağustos ayından itibaren fon, Snap Sounds’da DistroKid aracılığıyla müzik yapan sanatçılara her ay toplam 100.000 dolara kadar verecek. Şimdilik program her ay 20 şarkı ile sınırlı. Snapchat’in seçtiği şarkıların her birinin arkasındaki sanatçılar 5.000 $ alacak. Snap’in küresel müzik ortaklıkları başkanı Ted Suh, “uygulamada yaratıcılığı yönlendiren bağımsız ve gelişmekte olan sanatçıları desteklemek istiyoruz” dedi.

Sanatçıların hak kazanabilmeleri için en az 18 yaşında (veya bir ebeveyn veya vasiden yazılı izin almışlarsa 16) olması gerekiyor. Snap, sanatçıların hibe başvurusunda bulunamayacağını ve alıcılara kendi takdirine bağlı olarak karar vereceğini söylüyor.

Platform, Ekim 2020’de Sounds özelliği aracılığıyla kullanıcıların müzik eklemesine izin vermeye başladı. Snapchat Sounds Creator Fund, çalışmaları platformda viral hale gelen veya içerik oluşturucuların kendilerini ifade etmelerine yardımcı olan müzisyenleri ödüllendirmenin makul bir yolu. Sosyal medya platformu bu kapsamda ciddi harcamalar yapmayı hedefliyor.

Samsung bu zor dönemde bile kârını arttırmayı başardı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir