Skoda Scala fiyatları bile yarım milyonu aştı!

Skoda Scala fiyatları

Otomobil fiyatlarındaki artış devam ediyor. Sıfır Skoda Scala fiyatları bile artık yarım milyonu aşmış durumda. İşte Scala’nın yok artık dedirten güncel fiyat listesi.

Skoda Scala fiyatları bile yarım milyonu aştı! Son yıllarda ülkemizdeki kullanıcı sayısını hızla arttıran Skoda, yeni modeli Scala’yı bir süre önce satışa sunmuştu. Artan kurlarla birlikte Scala fiyatı da doğal olarak arttı. Bu artış beklenenin biraz üzerinde gerçekleşti. Kur zamlarıyla birlikte ÖTV matrah düzenlemesiyle gelen indirim de ortadan kalkmış oldu.

Elbette fiyatlara geçmeden önce şunu hatırlatmamız gerekiyor. Genel itibariyle yüksek donanıma sahip model seçeneklerinde ÖTV bazında bir indirim olmamıştı. Bu sebepten ötürü yüksek donanıma sahip modellerdeki fiyat artışı bir tık daha fazla oldu.

Zaten ÖTV indirimi dediğimiz de matrah aralığının genişletilmesi. Yani baz fiyattan bir üst dilime giren araçlar matrah artırımı sayesinde bir alt vergi dilimine gerilediler. Tabi ki yükselen kurla birlikte alt dilime düşen otomobiller tekrardan üst dilime geri çıktılar.

Yeni yılda döviz kurlarının artması fiyatların da tekrardan artmasına zemin hazırlayacaktır.

Bu fiyata Skoda Scala mı olur?

Skoda Scala fiyatları bile yarım milyonu aştı!

1.0 TSI 110 PS DSG Comfort
Fiyatı: 496.400 TL

1.0 TSI 110 PS DSG Elite
Fiyatı: 521.400 TL

1.0 TSI 110 PS DSG Premium
Fiyatı: 579.400 TL

1.5 TSI ACT 150 PS DSG Premium
Fiyatı: 601.400 TL

Rusya Ukrayna’yı işgali sırasında tarihi bir bilgisayar müzesini yok etti


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir