Silent Hills Yaratıcıları Barıştı!

silent hill

Hala anlaşılmayan nedenlerle iptal edilen Silent Hills projesinin iki kilit ismi Hideo Kojima ve Norman Reedus, yeniden bir araya geldi. İkiliden sızan bilgiler, serinin müdavimlerini mutlu edecek türden.

Hideo Kojima, 52 yaşında (ki inanın 30 yaşlarında gösteriyor), Castlevania: Lords of Shadows ve Metal Gear Solid serilerinin arkasındaki deha… Birkaç ay öncesine kadar Konami’nin Yardımcı Başkanı konumundaydı.

Norman Reedus, 47 yaşında, pek çoğumuz onu Walking Dead’deki Daryl Dixon rolüyle tanısa da, kendisi aynı zamanda bir yazılımcı, senaryo yazarı ve seslendirme sanatçısı.

Silent Hill
Norman Reedus-Hideo Kojima (İnanın veya inanmayın – ki biz hala inanamıyoruz- “sağdaki” Kojima 52 yaşında)

Guillermo del Toro… Hellboy serisi ve Pan’ın Labirenti’nin yapımcı-yönetmeni. Del Toro, şimdilerde popüler TV serisi The Strain’in yazarlık ve yönetmenlik koltuğunda. Hali hazırda The Strain üçlemesinin kitapları da, Chuck Hogan (The Town’dan hatırlayabilirsiniz) ve Del Toro tarafından kaleme alınmıştı.

Bu üçlü tek bir amaçla bir araya gelmişti. Silent Hill serisinin yeni oyunu Silent Hills’i geliştirmek. Ne var ki; proje Konami’nin garip iç politikaları nedeniyle (tabii ki maddiyat gerekçe gösterilerek) iptal edildi. Bu iptal, Konami’yi derinden sarstı. Hideo Kojima, görevinden ayrıldığını açıkladı. Del Toro, şirketi demeçleriyle yerden yere vurdu. Pek de bilinmeyen bir sebeple Norman Reedus-Hideo Kojima ile arasına kara kedi girdi.

Ancak geçtiğimiz günlerde D.I.C.E. organizasyonunda Norman Reedus ve Hideo Kojima, basınla paylaştığı sıcak pozlarla, sorunların çözüldüğünü gösterdi. İkili arasındaki buzlar erimiş gözüküyor ve Konami cephesinden, projenin yeniden başlatılmasına yönelik yeşil ışıklar yükseliyor.

Her halükarda, yeni Silent Hill oyunuyla, 2017’den önce müşerref olmamız imkansız görünüyor. Ancak gerek iki dosttan, gerek Del Toro’dan gelen açıklamalar, devam oyunun kesinlikle raflardaki yerini alacağı yönünde.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir