Kojima, Konami’den ayrıldı mı?

Kojima Konamiden ayrildi mi

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain’in geliştirme sürecinde Konami ile Hideo Kojima arasındaki yaşanan gerginlik artıyor.

Bilindiği gibi oyunlardan logosu kaldırılan Kojima’nın Silent Hill projesi de sonradan iptal edilmişti.

Kojima, Konami'den ayrildi mi

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain’in geliştirilme sürecinde Konami ile Hideo Kojima arasında yaşanan soğuk savaş, hala sonuçlanmış gibi görünmüyor. Başarılı oyun stüdyosunun Kojima’ya sergilediği tavır oyuncu camiası tarafından oldukça eleştirilmişti.

Yaşanan bu gerginliğin ardından oyunlardan logosu kaldırılan Hideo Kojima’nın Silent Hill projesi de sonradan iptal edilmişti. The New Yorker, herkes tarafından beklenen Kojima ile Konami’nin yollarını ayırdığı haberini takipçileri ile paylaşmıştı.

Herkesin beklediği bu haber sonrasında ise oyun üreticisi tarafından hızlı bir şekilde yapılan açıklama ile bu durum yalanlandı. Hideo Kojima’nın hala kendi bünyelerinde çalışın biri olduğunu ve uzun süren oyun geliştirme dönemleri sonrasında çalışanlarının uzun süreli bir tatile ihtiyacı olduklarını, Kojima’nın da bu nedenle tatilde olduğunu açıkladı.

Bilindiği kadarıyla Kojima’nın oyun üreticisi ile olan anlaşması Aralık ayında bitiyor, oyun camiası ise her iki tarafın bu ayı beklediği görüşünde.

StarCraft II şikecilerine hapis cezası!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir