Selebriti göz bebeğindeki yansımadan bulundu

Selebriti göz bebeği

Japonya’da bir selebriti göz bebeğindeki yansıma nedeniyle bulunduğu yeri arayan bir stalker’a istemeden ev adresinin ipuçlarını verdi.

Selebritinin evine girmeye çalışan ve saldıran stalker tututklanırken, saldırganın Instagram’daki fotoğrafta göz bebeğindeki yansımadan adresi bulduğu anlaşıldı.

Selebritinin gözlerinde ünlü bir tren istasyonunun görüntüsünü seçen stalker bu tren istasyonunda beklemeye başladı. Ardından da bölgeden geçen selebritiyi tespit ettiğinde, takip ederek evini buldu.

Selebriti göz bebeğindeki yansımayla ipucu verdi

Saldırgan ayrıca Instagram ve sosyal medyadaki diğer videoları izleyerek, selebritinin hangi katta ve hangi dairede oturduğunu da tespit etti. Bu şekilde doğru apartmana girip, doğru kapıyı çalmayı başaran saldırgan, selebritinin evine zorla girerek kadına saldırdı.

Saldırganın, dairenin doğru yerini bulmak için gün içinde güneş ışıklarının geliş açısını ve yönünü hesapladığı, bu sayede dairenin apartmanın hangi yönünde olduğunu anladığı ortaya çıktı.

Facebook Calibra logosunu çaldı mı?

Yaşanan olay, sosyal medyada kişisel verilerin ne kadar risk altında olduğunu ve kötü niyetli kişilerin bu verileri en ince ayrıntısına kadar kullanabildiğini gösterdiği için tarihe geçecek gibi görünüyor.

Selebriti göz bebeği

2 YORUM

  1. selebriti NE ulan aklını yetersiz kullanan varlık bunun türkçesini bilmiyorsan öğrensene işinin hakkını versene bu nedir güzel türkçemizin suyumu çıktı değişik…

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin