Samsung NFT hamlesini duyurdu

Samsung NFT hamlesini duyurdu

2021’in NFT girişimleri için gişe rekorları kıran bir yıl olduğu göz önüne alındığında, büyük teknoloji şirketlerinin de bu sektöre giriş yapması şaşırtıcı değil. İşte detaylar.

En son hamle, akıllı TV’leri için tasarlanmış yeni bir “NFT Toplama Platformu” olarak Samsung şirketinden geliyor. Samsung’un MicroLed, Neo QLED ve The Frame modellerinde yer alacak platform, kullanıcıların NFT’lere doğrudan setlerinden göz atmalarına ve satın almalarına olanak tanıyor. Platform, çeşitli pazar yerlerinden NFT’leri çeker, böylece kullanıcılar sanatı önizleyebilir ve işi kimin oluşturduğu gibi diğer ilgili ayrıntıları ve ilgili blok zinciri meta verilerini görebilir.

Samsung NFT hamlesini duyurdu

Halihazırda NFT’lere sahip olanlar, platformlarını koleksiyonlarını sergilemek için de kullanabilirler. Samsung, “Akıllı Kalibrasyon” teknolojisinin, görüntünün TV’de mümkün olduğunca aslına sadık bir şekilde oluşturulmasını sağlamak için TV’nin ayarlarını orijinal yaratıcının özelliklerine uyacak şekilde otomatik olarak ayarlayabildiğini belirtiyor. NFT akımı özellikle son yılda oldukça popüler hale geldi. Tabi bazı kesimler ise bu tarz girişimlerin balon olduğunu düşünüyor. Özellikle metaverse kavramı için gereksiz olduğunu söyleyen baz analistler mevcut. Geçtiğimiz dönemlerde Elon Musk da metaverse evrene geçilmesi için bir zorunluluk hissedilmediğini söylemişti. Ancak NFT üzerinden para kazanan insanların da sayısı artıyor. Bir sanatçı ürünlerini NFT olarak satarak metaverse evrende galeri dahi atmıştı. Samsung da bu sektörden yararlanmak istiyor diyebiliriz.

Airbnb, ayrımcılıkla mücadele etmek için konukların isimlerini gizleyecek