Activision Blizzard’dan Bored Ape’e sürpriz transfer

Bored Ape NFT

Activision Blizzard Başkanı Daniel Alegre, Bored Ape NFT koleksiyonunun arkasındaki şirket olan Yuga Labs’in yeni CEO’su olacak.

Bugün NFT dediğimizde akla gelen ilk eserler Bored Ape koleksiyonu oluyor. Yuga Labs adlı şirket tarafından geliştirilen bu NFT serisi, kısa sürede oldukça popüler oldu ve bir nevi NFT dünyasının yüzü haline geldi. Ancak bu popülerliğine rağmen kripto para ve NFT dünyasında yaşanan çöküşe Yuga Labs de dayanamadı. Şirketin hem NFT koleksiyonu hem de kripto para birimi ciddi biçimde değer kaybetmiş durumda. Öyle ki bu kripto ve NFT’lere yatırım yapanlar işi şirkete karşı dava açmaya kadar götürdü.

Yuga Labs son günlerde daha çok bu davalar ile gündeme geliyor olsa da şirket gelecek planlarını kenara itmiş değil. Aksine planlarını hayata geçirmek için önemli hamleler yapıyor. Bunun son örneği bu hafta başında gerçekleşti. Oyun dünyasına ciddi bir şekilde girmeye hazırlanan Yuga Labs, Activision Blizzard’dan çok önemli bir ismi transfer etti.

Activision Blizzard çalışanları komite oluşturuyor

Activision Blizzard’ın başkanı ve CEO’su olan Daniel Alegre, önümüzdeki yılın başında Activision Blizzard’dan ayrılarak Bored Ape Yacht Club’ın başına geçeceğini açıkladı. Alegre, Yuga Labs’in yeni CEO’su olacak.

Yuga Labs’in Metaverse odaklı oyunu Otherside şirketin gelecek planları arasında oldukça önemli bir yere sahip olduğu için Alegre’nin de bu amaç doğrultusunda şirketin başına getirildiği tahmin ediliyor. Öte yandan Activision Blizzard’ın Microsoft’a satılmak üzere olması da Alegre’nin neden üç yıldır başında olduğu şirketten ayrılmak istediğini açıklıyor.

Samsung Galaxy S23’ün çıkışı gecikebilir