Samsung Galaxy S23, iPhone 13 Pro’nun gerisinde kaldı

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23’ün performans testinde aldığı sonuç, telefonun Snapdragon 8 Gen 2’ye rağmen iPhone 13 Pro’nun gerisinde kaldığını gösteriyor.

Bildiğiniz gibi şu sıralar Samsung cephesinde tüm gözler şirketin yeni amiral gemisi akıllı telefonu Samsung Galaxy S23’e çevrilmiş durumda. Çok yakında kullanıcılarla buluşacak olan Galaxy S23’ün çıkışının yaklaşmasıyla birlikte telefona dair sızıntılar da sıklaştı. Daha önce gelen sızıntılar sayesinde teknik özellikleri büyük ölçüde netlik kazanan telefon, bu kez de performans detaylarıyla gündeme taşındı. Görünen o ki Snapdragon 8 Gen 2 ile gelen kayda değer performans artışına rağmen Galaxy S23, performans olarak iPhone 13 Pro’nun bile gerisinde kalmaktan kurtulamayacak.

iPhone 13 Pro

Geekbench’in veri tabanından elde edilen bilgiler, henüz resmi olarak tanıtılmayan Samsung Galaxy S23’ün kısa süre önce bir performans testine tabii tutulduğunu gösterdi. Performans testine sokulan bu Galaxy S23, daha önce gelen söylentilerde de belirtildiği gibi Qualcomm’un en yeni yonga seti Snapdragon 8 Gen 2’den güç alıyor.

Snapdragon 8 Gen 2 sayesinde Galaxy S23, öncülü olan Galaxy S22’den çok daha iyi bir performans sergiliyor. Ancak telefonun hızında yaşanan bu kayda değer artışa rağmen Galaxy S23, iPhone 14 Pro’nun gerisinde kalmaktan kurtulamıyor. Üstelik sadece iPhone 14 Pro da değil. Geçtiğimiz yıl çıkan iPhone 13 Pro da performans puanıyla hala Galaxy S23’ün önünde. Performans testi sonuçları telefonun kullanımdaki performansı hakkında yüzde 100 doğru sonuç vermeyebiliyor. Ancak yine de Galaxy S23’ün performans testindeki bu performansı, telefonun kabiliyetlerine dair genel bir fikre sahip olmamızı sağlıyor.

Spotify’a yüksek kaliteli Platinium paketi geliyor