Ana SayfaAkıllı TelefonGalaxy S23, Android telefonlarda en iyi yonga setine sahip olacak

Galaxy S23, Android telefonlarda en iyi yonga setine sahip olacak

Android telefonlarda en iyi yonga seti Samsung Galaxy S23’te olacak. Çünkü telefon Snapdragon 8 Gen 2’nin özel bir versiyonunu kullanacak.

Bildiğiniz gibi bu dönemde çıkan amiral gemisi akıllı telefonların yonga seti Snapdragon 8 Gen 2 oluyor. Qualcomm’un en yeni yonga seti olan Snapdragon 8 Gen 2, şu anda Android telefonlar için piyasadaki en iyi yonga seti olarak dikkat çekiyor. Aynı yonga setini kullanan bu amiral gemisi akıllı telefonların, performans olarak birbirlerine karşı üstünlük sağlamak için daha çok yazılıma ve RAM gibi yardımcı parçalara odaklanması gerekiyor. Ancak gelen son haberlere bakılırsa bu kez Samsung, farklı bir avantaja da sahip olacak. Çünkü Samsung’un kullanacağı Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin, diğerlerinden farklı olacağı söyleniyor.

samsung galaxy s23 2

Hatırlarsanız daha önce gelen sızıntılarla birlikte Galaxy S23’ün Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alacağı büyük ölçüde kesinleşmişti. Ayrıca önceki yıllarda amiral gemisi telefonunu bazı bölgelerde Exynos yonga setiyle çıkaran Samsung’un bu yıl telefonu tüm dünyada Snapdragon 8 Gen 2 ile satışa sunacağı da ortaya çıkmıştı. Gelen son bilgiler ise telefonda kullanılacak bu Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin, diğer Android telefonlarda kullanılan Snapdragon 8 Gen 2’den farklı olacağını gösteriyor. Galaxy S23’te kullanılacak olan yonga seti, Snapdragon 8 Gen 2’nin daha gelişmiş bir versiyonu olacak ve daha yüksek performans sunacak.

Öte yandan bu yüksek frekanslı Snapdragon 8 Gen 2’nin Galaxy S23’ün Avrupa’da piyasaya sürülecek versiyonunda kullanılacağı söyleniyor. Ancak henüz bu konu netlik kazanmış değil.

Twitter her an çökebilir; çalışanlar işi bıraktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting