Yeni Superman filmi yolda

Superman

Man of Steel’den beri beklenen yeni Superman filmi sonunda geliyor. Karakteri bir kez daha Henry Cavill canlandıracak.

Superman, her ne kadar çizgi roman dünyasının en popüler karakterlerinden biri olsa da sinema dünyasında bir türlü dikiş tutturamıyor. Karakterin vizyona giren son solo filmi, 2013 yılında çıkan Man of Steel’di. Karakteri o günden bu yana çeşitli filmlerde gördük görmesine ama bunların hiçbiri karaktere ait filmler değildi. Man of Steel’den bu yana geçen dokuz sene içinde sık sık yeni bir Superman filmi çekileceği iddiaları gündeme geldi ama bu söylentiler bir türlü somutlaşmadı. Bunlar yetmezmiş gibi bir de karaktere hayat veren Henry Cavill ile yolların ayrılması, karakterin DC Sinematik Evreni’ndeki bu en son versiyonunu bir daha görmeyeceğimizi düşündürdü.

Ancak tam da umutların tükendiği noktada sürpriz bir haber geldi. Warner Bros. ve DC yeni bir Superman filmi hazırlıyor. Hem de Henry Cavill ile.

yeni Superman filmi

Warner Bros. henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmamış olsa da son derece güvenilir kaynaklardan gelen bilgiler, Man of Steel’in devam filminin yolda olduğunu gösteriyor. Zaten son günlerde gelen sızıntılar da Henry Cavill’in DC evrenine dönüşünü müjdeliyordu.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Black Adam filminin ilk gösterimi yapıldı ve bu gösterimden sonra sosyal medyada yapılan paylaşımlar, filmin post-credit sahnesinde Henry Cavill’in de yer aldığını ortaya çıkardı. Böylece Cavill’in DC’ye geri döndüğü kesinleşmiş oldu. Bu geri dönüşün ardından yeni bir filmin de gelecek olması özellikle Man of Steel hayranlarını bir hayli mutlu edecektir.

Spotify’a yüksek kaliteli Platinium paketi geliyor