Samsung Galaxy S23 stok sorunu yaşayabilir

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 satışa sunulduğu dönemde ciddi stok sorunları yaşayabilir. Telefonda kullanılacak Exynos işlemcilerin üretimi karantina nedeniyle sekteye uğramış durumda.

Bildiğiniz gibi korona virüs salgını başladığından beri tüm alanlarda olduğu gibi teknoloji dünyasında da tedarik ve stok sıkıntısı yaşanıyor. Akıllı telefonlardan oyun konsollarına pek çok farklı teknolojik ürün bu tedarik sıkıntısından nasibini alıyor. Üstelik gelen son bilgiler bu tedarik sorununun yakın zamanda çözülemeyeceğine işaret ediyor.

Güney Kore basınında yer alan haberlere göre Samsung, Galaxy 23’ü satışa sunduğu dönemde ciddi stok sorunlarıyla karşı karşıya kalabilir. Çünkü Samsung’un yeni telefonunda kullanacağı 3nm yonga setinin üretiminde planladığının gerisinde olduğu söyleniyor.

Samsung rakiplerini tekrar solladı!

Samsung’un bu mini yonga setini istediği hızda üretememesi için net bir sebep verilmese de, bu gecikmenin korona virüs salgınına bağlı olduğu tahmin ediliyor. Bildiğiniz gibi şu sıralar Çin’de vaka sayılarında artış yaşandığı için pek çok eyalette sıkı karantina kuralları uygulanıyor. Bu kurallar nedeniyle de üretim tesisleri kapatılıyor. Çin’deki bu kapanma, haliyle tüm dünyayı etkiliyor. Sadece Samsung değil Apple da Çin’deki bu karantina süreci nedeniyle ciddi sorunlar yaşamanın eşiğinde.

Samsung’un üretiminde sıkıntı yaşadığı 3nm yonga setleri şirketin Exynos yonga setlerinde kullanılıyor. Samsung, Galaxy S22’nin Avrupa’da satışa sunulan versiyonlarında Exynos kullanmış, ABD’ye ise Qualcomm işlemcili versiyonları göndermişti. Yani anlayacağınız Exynos işlemcilerin üretiminde yaşanan sorunlar, en başta Avrupa bölgesini etkileyecek.

Özellikle Samsung Galaxy S23’ün ilk çıktığı dönemde telefonun Avrupa’da ciddi stok sorunları yaşaması bu noktada kaçınılmaz görünüyor. Tabii Samsung Galaxy S23’ün çıkışına daha dokuz ay olduğu için arada geçen sürede Samsung bu soruna bir çözüm bulabilir. Sürecin nasıl sonuçlanacağını bekleyip göreceğiz.

Fantastic Beasts 3 gişede sınıfta kaldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir