Samsung Galaxy S23’ün çıkış tarihi resmen açıklandı

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23’ün tanıtılacağı etkinlik için gönderilen davetiyelerde, telefonun çıkış tarihi resmen açıklandı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un merakla beklenen yeni amiral gemisi akıllı telefonu Samsung Galaxy S23 hakkında şu ana kadar gelen bilgiler, telefonun şubat ayının ilk haftasında tanıtılacağına işaret ediyordu. Pek çok farklı kaynaktan gelen bilgiler bu yöndeydi. Ancak bugüne kadar resmi bir açıklama yapılmamıştı. Neyse ki beklenen o açıklama da sonunda geldi.

Samsung, yeni amiral gemisi akıllı telefonunu görücüye çıkaracağı Galaxy Unpacked 2023 etkinliği için davetiyeleri göndermeye başladı. Bu davetiyelerin basın mensuplarına ulaşmasıyla birlikte Samsung Galaxy S23’ün tanıtım tarihi de resmiyet kazandı. Merakla beklenen Galaxy S23, daha önce de belirtildiği gibi 1 Şubat’ta düzenlenecek etkinlikte resmi olarak tanıtılacak.

samsung galaxy s23 2

Galaxy S23’ün tanıtımına iki haftadan biraz fazla bir süre olsa da daha önce gelen sızıntılar sayesinde telefonun teknik özellikleri hakkında bazı önemli detaylara sahibiz. Daha önce gelen açıklamalar sayesinde Galaxy S23’ün Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alacağı kesinleşmiş durumda. Hatırlarsanız Qualcomm CFO’su da telefonun Snapdragon 8 Gen 2’den güç alacağını doğrulamıştı. Ayrıca telefonun bu kez farklı yonga setlerine sahip olmayacağı, tüm dünyada aynı yonga setiyle satışa sunulacağı da açıklanmıştı.

Ancak bunun ötesinde telefonun teknik özellikleri konusunda büyük değişiklikler beklenmiyor. Samsung Galaxy S23’ün pek çok özelliğinin Galaxy S22’ye oldukça yakın olması bekleniyor.

Apple VR başlığını yılın ilk yarısında tanıtabilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir