Rusya kripto paraları yasaklamaya hazırlanıyor: Büyük tehlike kapıda

Kripto para piyasası dipte!

Rusya kripto paraları yasaklama konusunda gerekli çalışmaları başlattı. Özellikle son dönemlerde kripto para birimlerine büyük bir baskı olduğu biliniyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Rusya kripto paraları yasaklamak için bir süredir çeşitli çalışmalar yürütüyor. Çin ve Hindistan bu konuda en sert tedbirlere sahip. Her iki ülke kripto paraları tamamen yasakladı. Bitcoin başta olmak üzere tüm dijital varlıklar şu anda yasaklı durumda. Fakat Rusya bu kadar sert bir tutuma sahip değildi.

Ortaya çıkan son detaylara göre Rusya Merkez Bankası kripto paralar ile ilgili endişelerini dile getirdi. Özellikle son dönemlerde Rusya’da dijital varlıklara büyük bir yönelim olduğu söyleniyor. Bu durumun finansal istikrarsızlık tehlikesi ortaya çıkarma ihtimali var. Bu nedenle kripto paralara yatırım yapılması yasaklanabilir.

Rusya kripto paraları engellemek istiyor

Rusya Merkez Bankası konu ile ilgili yasal bir düzenleme yapılmasını talep ediyor. Dijital varlıkların yasaklı hale gelmesi için mecliste bazı çalışmalar yürütülüyor. Rusya meclisi eğer kripto paralara yasak getirilmesi konusunda bazı maddeler içeren yasayı kabul ederse bu büyük bir tehlike anlamına geliyor.

Rusya kripto paraları

Kripto para borsaları özellikle şu sıralar fazlasıyla tedirgin. Neredeyse diken üstünde bir market olduğunu söyleyebiliriz. Rusya haberi ile birlikte tedirginlik üst seviyelere kadar ulaştı. Kripto para birimleri Rusya’da kara para aklama ve terörizmi desteklemeyi gibi nedenlerden dolayı yasal bir statüye kavuşmuştu. Şimdi ise Rusya kripto paraları yasaklamaya çalışıyor.

WhatsApp kripto paralarla ödeme yapmanızı sağlayacak: Bomba gibi değişiklik

Bitcoin şu sıralar 48 bin dolar düzeyinde. Onun hemen ardından 4 bin dolar ile Ethereum geliyor. Rusya ile ilgili ortaya çıkacak bir yasaklama haberi bu fiyatları daha da aşağıya çekecektir. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir