Kripto paralarda sert düşüş satış baskısını arttırıyor

Bu altcoin yükselişe

Kripto paralarda sert düşüş satış baskısını önemli ölçüde artırıyor. Durum böyle olunca fiyatlarda geriye çekilme iyice hızlandı. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm ayrıntılar.

Geçtiğimiz aylardan itibaren başlayan kripto paralarda sert düşüş yatırımcıda ne yazık ki panik havasını devam ettiriyor. Sadece Bitcoin bile yaklaşık olarak yüzde 20 seviyesinde düşüş yaşadı. Bu durum tüm dijital varlıklarda endişe havasının hakim olmasına neden oldu.

Lider kripto para birimi bu seviyede değer kaybettikten hemen sonra Ethereum başta olmak üzere altcoinler bir daha kendisine gelemedi. Geçtiğimiz aylarda 68 bin doları bile aşmayı başaran Bitcoin şimdilerde 40 bin dolar düzeyine bile çıkamıyor.

Kripto paralarda sert düşüş hızlandı

Yaşanan bu olumsuz gelişmelerin ilk nedeni olarak Kazakistan’daki madencilik faaliyetleri gösterildi. Kripto para birimlerinin madencilik faaliyetlerinin yapıldığı Kazakistan’da çok fazla protesto yaşanıyordu. Bu durum madencilik faaliyetlerini olumsuz yönde etkiledi.

Kripto paralarda sert düşüş

Çin hükümeti tarafından kripto para birimlerinin madencilik faaliyetlerinin yasaklaması ile birlikte birçok kişi Kazakistan ve ABD gibi ülkelere göç etmek zorunda kalmıştı. Yaşanan tüm bu kripto para düşüşlerinin bir diğer önemli nedeni ise Rusya Merkez Bankası tarafından alınan karardı. Rus vatandaşlarının kripto paralar ile gerçekleştirdiği işlemler yaklaşık olarak 5 milyar dolar seviyesine kadar yükseldi.

Kripto para birimleri ile insan ticareti yapılıyor iddiası

Rusya önümüzdeki günlerde kripto para birimlerine yasaklama getirebilir. ABD ise şu sıralar regülasyon düşünüyor. Yaşanan bu gelişmelerin derinleşmesi ile birlikte kripto para birimlerinde geriye doğru çöküş hızlanabilir. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir