Resident Evil 2 Remake ne zaman çıkacak?

resident evil 2 remake

Capcom’un Ağustos 2015’te duyurduğu Resident Evil 2 Remake ne zaman satışa sunulacak? Açıklama en yetkili ağızdan geldi. İşte detaylar.

Oyun sektörünün en köklü serilerinden biri olan Resident Evil serisinin son yapımı geçtiğimiz aylarda satışa sunulmuştu. Resident Evil 7, özellikle 3. oyundan sonra bozulan serinin özüne dönüş yolundaki ilk adımıydı.

Resident Evil serisini oyun severlerin gönlünde yücelten hiç şüphesiz PlayStation için yayınlanan ilk 3 oyunu olmuştu. İlk 3 oyundaki atmosfer ve heyecan ne yazık ki sonradan gelen Resident Evil oyunlarına yansıtılamadı.

İlk 3 oyunun, serinin fanları üzerinde ayrı bir öneme sahip olduğunu bilen Capcom, bu oyunları remake olarak yeniden satışa sunabileceğini açıklamıştı. Oyun severlerin özellikle 2. Resident Evil oyununu tekrardan konsollarda görmek istemesi sonucu, beklenen duyuru 2015 yılı Ağustos ayında gerçekleşmişti. Capcom, Residen Evil 2 Remake versiyonunu resmi olarak duyurmuş ve kısa süre içerisinde satışa sunulacağını belirtmişti.

Fakat bu duyurunun üzerinden neredeyse 2 sene geçmiş olmasına karşın henüz Resident Evil 2 Remake versiyonu satışa sunulmadı. Acaba oyun iptal mi edildi diye söylentiler dolaşmaya başlamışken, rahatlatan açıklama Capcom’un yetkili isimlerinden biri olan Hiroyuki Kobayashi’den geldi.

Kobayashi yaptığı bir röportajda Resident Evil 2 Remake versiyonunu unutmadıklarını belirterek, serinin fanlarına en iyisini sunmak için çabaladıklarını belirtti. Capcom’un yetkili ismi, oyunun tamamlanmak üzere olduğunu ve kısa süre içerisinde satışa sunulacağını açıkladı.

Dürüst olmak gerekirse, 2 senelik süreç içerisinde sıfırdan yeni bir Resident Evil oyunu yapılabilirdi. Belli ki Capcom, işi biraz ağırdan almış gibi görünüyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir