1899 izleyicilerine Netflix’ten kötü haber

1899

Netflix, Dark’ın yaratıcılarının imzasını taşıyan 1899 dizisi hakkında şok bir karar aldı. Dizi, ilk sezonunun ardından iptal edildi.

Netflix’in bugüne kadar yayınladığı en dikkat çekici dizilerden biri olan Dark’ın yaratıcılarının yeni dizisi olan 1899, 17 Kasım’da Netflix’te izleyici ile buluştu. Dark yaratıcılarının imzasını taşımasıyla merak uyandıran dizi, izleyiciler tarafından ilgiyle karşılandı ve özellikle Dark’ın popüler olduğu Avrupa ülkelerinde en çok izlenen diziler arasına girdi. Dizinin yakaladığı bu başarı, Netflix’in diziye 2. sezon onayı vereceğini düşündürdü. Ancak öyle olmadı. Dün Netflix cephesinden hiç beklenmeyen bir haber geldi. Biz 1899’un 2. sezon onayı için beklerken, Netflix dizinin ilk sezonun ardından iptal edildiğini açıkladı.

1899 2

Netflix bu sürpriz iptal kararı için bir gerekçe göstermedi. Ancak elbette akla ilk gelen sebeplerden biri dizinin çalıntı olduğu yönündeki iddialar oluyor. Hatırlarsanız dizinin yayınlanmasının ardından, Brezilyalı yazar Mary Cagnin dizinin hikayesinin kendi çizgi romanı Black Silence’tan çalındığını iddia etmişti. Bu iddialar pek çok kişi tarafından çok ikna edici bulunmasa da dizinin çıkışına gölge düşürmeye yetti.

Oyuncu kadrosunda da Dark’tan tanıdığımız isimler yer alan bu yeni Netflix dizisi, adından da anlaşılacağı üzere izleyicileri 1899 yılına götürüyor ve bir gemide geçen doğa üstü olayları anlatıyor.

Kerberos adını taşıyan bu gemide Avrupa’nın farklı ülkelerinden insanlar yer alıyor. Yeni bir hayat hayaliyle New York’a doğru yol alan Avrupalı göçmenleri taşıyan gemi, denizde yol alırken aylar önce kaybolduğu düşünülen başka bir gemiyle karşılaşıyor. Prometheus adını taşıyan bu hayalet gemiyle yaşanan karşılaşma, Kerberos’un yolcuları için yeni bir kabusun başlangıcı oluyor.

Galaxy S24 Ultra hakkında ilk detaylar gelmeye başladı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir