Redmi Note 12 Turbo özellikleri ile rakiplerini kıskandırıyor

redmi note 12 turbo

Xiaomi, uzun bir süre teknoloji dünyasının gündemini meşgul eden yeni telefonunu nihayet satışa sundu. Peki Redmi Note 12 Turbo’yu bu kadar özel kılan neydi?

Redmi Note 12 Turbo özellikleri ile rakiplerini kıskandırıyor. Redmi, son orta sınıf akıllı telefonu olan Note 12 Turbo’yu tanıttı. Cihaz, 2400×1080 çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip sürükleyici 6.67 inç OLED ekranıyla dikkat çekiyor. Özellikle dikkat çekici olan ise ekranın, daha az bilinen bir Çin merkezli mikroelektronik şirketi olan Tianma ile ortaklaşa geliştirilmiş olması.

redmi note 12 turbo

Akıllı telefon ekranları söz konusu olduğunda, BOE veya Samsung gibi büyük oyuncuların popüler cihazlar için paneller sağladığı görülüyor. Bazı Çinli markalar da TCL tarafından üretilen ekranları tercih ediyorlar. Ancak Tianma, akıllı telefonlarda, tabletlerde ve TV’lerde kullanılan sürükleyici paneller geliştiren bir başka tanınmış isim.

redmi note 12 turbo 2

Redmi Note 12 Turbo özellikleri ile rakiplerini kıskandırıyor

Redmi Note 12 Turbo’da kullanılan Tianma yapımı ekran, üst düzey özelliklere sahip. Redmi’ye göre bu ekran, 2400×1080 çözünürlüğe, 1000 nit pik parlaklığına ve 12 bit renk derinliği desteğine sahip. Panel, 68,7 milyar renk gösterebiliyor ve daha enerji verimli olduğu iddia edilen rüzgar türbinine benzeyen bir piksel dizilimi düzeni benimser.

Redmi Note

Redmi Note 12 Turbo‘nun ekranı, SGS düşük mavi ışık sertifikasyonu, 1920Hz yüksek frekanslı PWM karartma desteği ve etkili bir göz koruma deneyimi için çift modlu göz koruması (geleneksel ve kağıt) gibi birkaç etkileyici özellik sunuyor.

Ek olarak, ekran, bir ekran tutamacı olmadan amiral gemisi dört dar kenar tasarımını benimser. Sol ve sağ çerçeveler sadece 1,42 mm ve üst çerçeve 1,95 mm ölçülere sahip. Ekranın altındaki kompakt tasarım, eğim yarıçapındaki azalmayla birleşerek sadece 2,22 mm ultra dar alt çerçeve sağlayarak etkileyici bir ekran-gövde oranı olan %93,4 elde edilmesini sağlar. Redmi Note 12 Turbo ayrıca Snapdragon 7+ Gen 2 yonga seti ve çeşitli diğer etkileyici özellikler de sunuyor. Redmi Note 12 Turbo özellikleri ile rakiplerini kıskandırıyor.

GPT-5’i insandan ayırt etmek mümkün olmayabilir