Redmi Turbo 3’ün Tanıtım Tarihi ve Resmi Görselleri Paylaşıldı

Redmi Turbo 3

Redmi, yeni Turbo serisinin ilk üyesi olan Redmi Turbo 3’ün çıkış tarihini, teknik özelliklerini ve ilk tanıtım görsellerini paylaştı.

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak çok yakında Turbo adını taşıyan yeni bir akıllı telefon serisi çıkaracağını duyurdu. Kısa süre sonra bir açıklama daha yapılarak bu serinin ilk telefonunun Redmi Turbo 3 olacağı duyuruldu. O günden beri merakla beklenen Turbo 3, çok yakında resmi olarak tanıtılacak. Redmi, bugün yaptığı paylaşımla telefonun 10 Nisan’da resmi olarak tanıtılacağını duyurdu. Öte yandan telefonun teknik özelliklerine dair ilk detaylar ve tasarımını gözler önüne seren ilk tanıtım görselleri de paylaşıldı.

Redmi K serisi ile Redmi Note serisi arasında konumlandırılacak olan Turbo serisi, performans odaklı telefonlar sunacak. Redmi Note serisi gibi Turbo serisi de orta segmentte yer alacak ama amiral gemisi telefonlara yakın bir performans sunacak. Öte yandan telefon özellikle kamera departmanında son derece iddialı olacak. Redmi tarafından paylaşılan ilk bilgiler de bunları doğruluyor.

Redmi Turbo 3

Redmi Turbo 3, Snapdragon 8s Gen 3 yonga setinden güç alacak. Snapdragon 8s Gen 3, özellikle orta segmentlerde kullanılabilecek en iyi yonga seti olarak kabul ediliyor. Çünkü nispeten düşük maliyetli olmasına rağmen, amiral gemilerinde gördüğümüz Snapdragon 8 Gen 3’e yakın bir performans sunuyor.

Turbo 3’ün en üst versiyonunda bu yonga setine 16 GB RAM ile 1 TB dahili depolama alanı eşlik edecek. Bunun yanı sıra bir de 12 GB RAM/512 GB dahili depolama alanına sahip bir versiyonun satışa sunulması bekleniyor. Telefonun arka yüzünde çift kamera bulunacak ama bu kameraların teknik detayları şimdilik belirsizliğini koruyor.

Redmi Turbo 3 3 1 Redmi Turbo 3 4 Redmi Turbo 3 5

Android 15 Masaüstü Moduyla Dikkat Çekecek