Realme GT7 Pro İlk Kez Görüldü

Realme GT7 Pro

Biz Realme GT6 ve GT6 Pro’nun tanıtılmasını beklerken, bu serinin bir sonraki modeli olacak Realme GT7 Pro’ya dair ilk detaylar gelmeye başladı.

Son dönemde akıllı telefon pazarında adını sıkça duyduğumuz Realme, yeni amiral gemisi akıllı telefonu Realme GT6’yı çok yakında piyasaya sürecek. Geçtiğimiz günlerde Realme CEO’su tarafından resmi olarak duyurulan Realme GT6’nın bir iki ay içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak daha bu telefonun lansmanı gerçekleşmemişken, onun halefi hakkında ilk detaylar gelmeye başladı. Bu yılın sonunda doğru piyasaya sürüleceği söylenen Realme GT7 Pro, bu hafta önemli bir sızıntıya konu oldu.

Realme GT 6

Akıllı telefon dünyasına dair doğru çıkan paylaşımlarıyla tanınan Digital Chat Station hesabının paylaştığı bilgiler, Realme GT7 Pro’nun teknik özellikleri hakkında ilk detayları ortaya çıkardı. Telefon 1.5K çözünürlükte LTPO OLED bir ekrana sahip olacak. Telefonun bataryasının ise en az 5500 mAh olacağı söyleniyor ki son dönemde Çin’den gelen haberler, bu yıldan itibaren çıkacak amiral gemisi modellerde 6000 mAh’lık bataryalar geleceğimiz söylüyor. Bu yüzden Realme’nin yeni amiral gemisinde de 6000 mAh’lık bir batarya görebiliriz.

Realme GT7 Pro, tahmin edeceğiniz üzere Snapdragon 8 Gen 4 yonga setinden güç alacak. Telefonda bu yonga setine 16 GB RAM ile 1 TB dahili depolama alanı eşlik edecek. Telefonun üçlü arka kamerasında, 3x optik zoom özelliğine sahip 50 megapiksellik bir telefoto kamera da bulunacak.

Epic Games Bu Hafta 700 TL’lik Oyunu Ücretsiz Veriyor