Ana SayfaAkıllı TelefonRealme en büyük 6. akıllı telefon üreticisi oldu!

Realme en büyük 6. akıllı telefon üreticisi oldu!

Çin’in en genç akıllı telefon üreticilerinden biri olan Realme büyümeye devam ediyor. Türkiye’de de kurumsal olarak hizmet veren Çinli üretici şu sıralar ilk 5’i zorluyor.

Realme en büyük 6. akıllı telefon üreticisi oldu! Elbette bu hızlı büyümede Huawei’nin payı da yadsınamaz. Ne alakası var diyebilirsiniz. Açıkçası Huawei bu kadar hızlı bir şekilde pazardan silinmeseydi, Realme, Oppo, Vivo ve Xiaomi gibi markaların büyüme hızı bu kadar kısa sürede gerçekleşmeyecekti.

Fakat Huawei’ye uygulanan ambargolar sonrasında Realme ve Xiaomi başta olmak üzere pek çok Çinli üreticinin pazar payı önemli oranda arttı.

Uygun fiyatlı Relame 8i tanıtıldı

Realme en büyük 6. akıllı telefon üreticisi oldu!

Çok değil birkaç yıl öncesine kadar akıllı telefon pazarındaki sıralamada Samsung, Apple, Huawei, Oppo ve Vivo şeklindeydi. Şimdiye baktığımızda ise ilk 5’te bile kendisine yer bulamayan Xiaomi’nin ikinci sıraya kadar yükseldiğini görüyoruz.

Hali hazırda yine Samsung’un liderlik ettiği pazarda Xiaomi ikinci sıraya yükselirken Apple ise 3. sıraya gerilemiş durumda. Onları ise Vivo ve Oppo takip ediyor. Bu ikilinin hemen ardından ise Realme geliyor.

Yayınlanan raporlara göre eğer Realme bu büyüme hızını biraz daha devam ettirebilirse önümüzdeki yıl ilk 5 içerisinde yer alması kesin diyebiliriz. Genelde fiyat performans odaklı modeller satışa sunan Realme’nin Türkiye’de dahil pek çok pazarda önemli bir kullanıcı kitlesine eriştiğini söyleyebiliriz.

Xiaomi şimdi de Civi serisiyle geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting