En çok akıllı telefon satan markalar açıklandı! Apple düşüşte!

2000 TL altı en iyi akıllı telefonlar

2019’da en çok akıllı telefon satan markalar nihayet belli oldu. Counterpoint tarafından açıklanan verilere göre Apple, iPhone satışlarında uzun süre sonra düşüş yaşadı. İşte detaylar.

Akıllı telefon pazarının nabzını tutan şirketlerden biri olan Counterpoint, geçtiğimiz yıla ait raporunu nihayet paylaştı. Paylaşılan raporda dünyanın önde gelen akıllı telefon devlerinin satış rakamları yer alıyor.

Bilindiği üzere uzun bir süredir Samsung akıllı telefon pazarında zirvede yer alıyordu. Onun hemen peşinden ise Apple geliyordu. Fakat 2018’de Huawei sürpriz bir şekilde Apple’ı geride bırakıp 2. sıraya kadar yükselmişti.

2019’da Huawei aleyhine alınan ambargo kararları sonrasında Çinli üreticinin aynı performansı sergileyip sergilemeyeceği büyük merak konusuydu. Nitekim açıklanan rakamlarla birlikte Çinli şirket bir sürprize daha imza attı.

En iyi ses performansına sahip telefonlar için tıklayın

Öte yandan Xiaomi, Oppo, Vivo, Lenovo ve Realme gibi Çinli üreticiler de ilk 10 içerisinde kendilerine yer bulmayı başardılar.

Dilerseniz şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri en çok akıllı telefon satan markalar listemizle başbaşa bırakalım.

En çok satan akıllı telefonlar!

Samsung

Galaxy S10 Lite

2019 yılındaki satış miktarı: 296.5 milyon
2019 yılındaki pazar payı: %20
Bir önceki yıl satış miktarı: 291.8 milyon
Bir önceki yıl pazar payı: %19


En çok akıllı telefon satan markalar açıklandı! Apple düşüşte!” için bir yorum

  1. bence apple bu listede en aşağılarda yer almalıydı .insanların ve dünyanın gidişatına en ters
    girişimler hep apple dan geldi. bence apple steve wozniakında söylediği gibi varlığını sürdürmek istiyorsa android veya başka açık kaynak kodlu işletim sistemine sahip bir telefon veya mobil cihaz yapmayı düşünmelidir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir