Realme 10 ve 10 Pro+ sertifika alırken görüldü

Realme 10 Pro+

Realme’nin çok yakında piyasaya sürmesi beklenen yeni akıllı telefonları Realme 10 ve 10 Pro+, Çin’de sertifika alırken görüldü.

Oppo’nun alt markalarından olan Realme, çok yakında akıllı telefonlarına yenilerini eklemeye hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi son dönemde gelen sızıntılarla birlikte, Çinli telefon üreticisinin Realme 10 ve 10 Pro+ adlı yeni telefonlarını çok yakında piyasaya süreceği ortaya çıkmıştı. Daha önce çeşitli sızıntılar ve söylentilerle karşımıza çıkan bu iki telefon, bu kez de Çin’de sertifika alırken görüldü. 3C veri tabanında ortaya çıkan bilgiler sayesinde telefonların özellikleri hakkında yeni detaylar ortaya çıkarken, yine burada yer alan görseller sayesinde telefonların tasarımını da daha net şekilde görme şansı yakaladık.

Standart model düz bir ekran ve arka panelle geliyor. Pro+ modeli ise hem kıvrımlı bir ekrana hem de kıvrımlı bir arka panel tasarımına sahip. Her iki telefon da çift arka kamerayla geliyor. Pro+ modelinde arka kameranın ana lensinin 50 megapiksel olacağı söyleniyor.

Realme 10

Daha önce gelen söylentilerde, Realme 10 Pro+’ın Dimensity 1080 yonga setinden güç alacağı söyleniyordu. Son gelen bilgilerde de telefonun Dimensity 1080 yonga setinden güç alacağı doğrulanıyor. Bu da 10 Pro+’ın, Realme’nin piyasadaki en iddialı telefonlardan biri olacağını gösteriyor. Diğer tarafından Realme 10’un Helio G99 yonga setiyle gelmesi bekleniyor.

Hatırlarsanız telefon geçtiğimiz günlerde Çin’in China Quality Certification adlı kurumundan sertifika alırken görülmüş, burada yer alan bilgiler telefonun 5000 mAh’lık bir bataryaya sahip olduğunu göstermişti. 10 Pro+, 67W hızlı şarj özelliğine sahip olacak. Standart model de 5000 mAh’lık bir bataryaya sahip olacak ama onun şarj hızı 33W olacak.

Realme’nin yeni telefonları 10 ve 10 Pro+’ı ne zaman tanıtacağı şimdilik belirsizliğini koruyor. Ancak telefonun sertifika alırken görülmesi, çıkışının oldukça yakın olduğunu gösteriyor.

Netflix bulut oyun işine giriyor