PS VR2 çıkış tarihi netleşiyor

ps vr

Güvenilir endüstri analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Sony’nin PS VR2’si seri üretime başlayacak ve 2022’nin ikinci yarısında yaklaşık 1,5 milyon adet sevk edecek.

PS VR2 çıkış tarihi netleşiyor. Kuo‘ya göre Sony, PS VR2 oyunlarının geliştirme programına bağlı olarak sanal gerçeklik başlığını 2023’ün ilk çeyreğinde piyasaya sürebilir. Sony, kulaklığı bu yıl Şubat ayında duyurmuştu. Kullanıcılar, PS VR2‘yi kullanmak için bir PlayStation 5 konsoluna ihtiyaç duyacaklar.

PS VR2 çıkış tarihi

Kuo‘ya göre, PS VR2 için en dikkate değer donanım yükseltmesi, bu nesilden optik modülleri kullanmaya başlayacak olması olacak. PS VR1 optik modüllerle gelmemişti. Kuo, Genius Electronic Optical’ın cihaz için lider lens tedarikçisi olacağını söyledi. PS VR2’nin altı optik modülle geleceği bildiriliyor: dört 720p IR kamera ve iki göz izleme kamerası.

PS VR2 çıkış tarihi netleşiyor

PS VR2 çıkış tarihi

Başlığın dört izleme kamerası, TV’ye bağlı bir kamera çubuğuna ihtiyaç duymadan VR’de hassas hareketlere izin veriyor. Bu, HTC Vive gibi diğer VR kulaklıklarına benzer şekilde çalışan bir özellik. PS VR2 ayrıca standart bir kulaklık jakını da destekleyecek.

PS VR2 çıkış tarihi

PS VR2 çıkış tarihi netleşiyor

Ancak, yine de tam kablosuz özelliğinden yoksun olacak. Meta’s Quest 2‘den farklı olarak, Sony’nin yeni nesil VR kulaklığı, cihazı PS5 ile eşleştirmek için hala bir USB-C kablosu gerektirecek.

Tedarik zinciri analizlerine dayalı yeni geliştirmeyi duyurduğu başlıkta Kuo, Sony’nin PS VR2’sinin lansman sırasında 20’den fazla oyun desteği nedeniyle iyi bir başlangıç yapacağını tahmin ediyor.

Yeni nesil PlayStation VR kulaklığı, benzersiz bir titreşimli geri bildirim mekanizması ve gelişmiş dokunma özelliğine sahip kontrolörler sunacak. Göz izleme, 110 derecelik görüş alanı ve foveated render ile gelecek. Foveated rendering, kullanıcının görüş alanı dışında render kalitesini düşürerek render iş yükünü azaltmak için göz izleme teknolojisinin kullanıldığı bir render mekanizması. Ayrıca 3D ses ve PS5’in Tempest 3D AudioTech desteği de olacak.

TikTok kullanıcıları para basacak: Yeni sistem geldi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir