PlayStation VR2 parmak kontrolleriyle etkiledi

PlayStation VR2

Önümüzdeki yılın şubat ayında piyasaya sürülecek olan PlayStation VR2, yayınlanan yeni videoda parmak kontrolleriyle dikkat çekiyor.

Sanal gerçeklik, yani VR henüz oyun dünyasının itici gücü haline gelmemiş olsa da, bu durumun yakın gelecekte değişmesi bekleniyor. Çünkü önümüzdeki bir kaç yıl içinde VR oyunlarının çok daha popüler hale geleceğine neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

Bu alana yatırım yapan şirketlerin başında gelen Sony, yakında çıkaracağı PlayStation VR2 ile bu alanda kullanıcılara sunduğu teknolojiyi güncellemeye hazırlanıyor. Heyecanla beklenen PlayStation VR2, 22 Şubat 2023’te raflardaki yerini alacak.

Çıkış tarihi yaklaşan yeni PS VR2 gözlüğü, bu hafta sosyal medyada hızla yayılan bir videoyla bir kez daha karşımıza çıktı. Bir kişinin PlayStation VR2’nin el kumandalarını denediği bu kısa video, Sony’nin PS VR2’nin parmak kontrolleri konusunda ne kadar önemli yol kat ettiğini gözler önüne seriyor. Yaklaşık bir dakikalık bu videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

Sony, PlayStation VR2 kulaklığını tanıttı

Sony, yeni VR cihazının çıkışıyla birlikte PlayStation 5 satışlarının yeniden artışa geçmesini bekliyor. Şirketin bu iki cihazı birlikte pazarlamak için de kayda değer bir bütçe ayrılacağı söyleniyor. Görünen o ki Japon teknoloji devi, VR konusunda yaptığı atılımın oyuncuları etkileyerek PlayStation 5’i daha ilgi çekici hale getireceğine inanıyor. PS VR2’nin bu beklentileri karşılayıp karşılayamayacağını bekleyip göreceğiz. Ancak şu ana kadar gelen bilgiler oldukça umut verici.

Netflix’in yeni dizisi 1899 çalıntı çıktı


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir