POCO F5 özellikleri ile rakiplerine meydan okuyor

POCO F4

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin alt markalarından biri olan POCO, yeni modeli F5 ile bir hayli iddialı geliyor.

POCO F5 özellikleri ile rakiplerine meydan okuyor. Teknoloji dünyasının en önemli fiyat performans markalarından biri olan POCO, amiral gemisi telefonların el yaktığı şu günlerde bir güneş gibi doğabilir. POCO tarafından geliştirilen ve kısa bir süre içerisinde resmen tanıtılması beklenen yeni modele baktığımız zaman, telefonun oldukça tatminkar özelliklere sahip olduğunu görüyoruz.

POCO F4

Karşımıza 6,67 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğünde 120Hz AMOLED ekranla çıkacak olan telefon daha bu özelliği ile birçok amiral gemisi modele rakip olabilecek kapasitede. Gücünü Snapdragon 870 yonga setinden alan POCO F5 bu işlemci kümesini 6GB RAM + 128GB dahili depolama alanı ve 8GB RAM + 256GB dahili depolama alanı seçenekleriyle destekliyor.

POCO M5

POCO F5 özellikleri ile rakiplerine meydan okuyor

POCO F5’in arka yüzeyine baktığımız zaman telefonun bu alanda 64MP + 8MP + 3MP’den oluşan üçlü bir kamera örgüsüne sahip olduğunu görüyoruz. Selfie tutkunlarını da unutmayan POCO, cihazın ön yüzeyine 20MP’lik güzel bir sensör koymayı ihmal etmemiş.

POCO F4

Elektriksel gücünü 4.500mAh’lık bataryasından alan POCO F5 aynı zamanda birçok amiral gemisi modelde gördüğümüz ve son olarak da karşımıza Xiaomi 13 serisinde de çıkacağı anlaşılan 67W’lık hızlı şarj teknolojisine sahip.

Kutudan Android 12 tabanlı MIUI 13 işletim sistemi ile çıkan cihazın 2023 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor. Telefonun fiyatı hakkında ise şimdilik bir bilginin bulunmadığını ekleyelim.

Samsung Galaxy A24’ün temel özellikleri ortaya çıktı