Xiaomi 13 özellikleri sızdırılmaya devam ediyor

xiaomi 13 2

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin yeni amiral gemisi serisi Xiaomi 13 gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Serinin adını duyurduğu son özellik ise hızlı şarj teknolojisine ilişkin.

Xiaomi 13 özellikleri sızdırılmaya devam ediyor. Xiaomi için son derece verimli geçen bir yıl oldu diyebiliriz. Giriş, orta ve üst seviye kategorilerinin her birinde birçok farklı akıllı telefon modelini satışa sunan şirketin aynı zamanda başta elektrikli araba olmak üzere pek çok farklı sektörde de önemli girişimlerinin olduğunu biliyoruz. Bununla birlikte Çinli şirketin son zamanlardaki en önemli önceliği yeni amiral gemisi serisi Xiaomi 13.

Xiaomi 13

Henüz birkaç gün önce internete yansıyan görüntülerden, Xiaomi 13 serisinin nasıl bir tasarıma sahip olacağını öğrenmiştik. Bugünse serinin nasıl bir hızlı şarj teknolojisiyle karşımıza çıkacağı belli oldu.

Xiaomi akıllı telefon

Xiaomi 13 özellikleri sızdırılmaya devam ediyor

Eğer sızıntılar doğruysa, Xiaomi 13 serisinde tıpkı Xiaomi 12’de olduğu gibi yine 67W hızlı şarj teknolojisini göreceğiz. Açıkçası bugüne kadar ortaya atılan pek çok iddiada 100W’lerin 120W’lerin havada uçuştuğu düşünülecek olursa, yeni serinin bu alanda herhangi bir gelişim olmadan karşımıza çıkacak olması bir hayli hayal kırıklığı yaşattı.

Xiaomi MIUI 13 geliyor! İşte detaylar

Ancak otoriteler, Xiaomi’nin bu hamleyle maliyet artışlarını diğer donanımlara saklamayı amaçladığını belirtiyor. Eğer bu öngörü doğruysa, hızlı şarj teknolojisindeki bu durağanlık fazlasıyla hoş görülecektir. Bunun dışında Xiaomi 13 serisinin gücünü Qualcomm’un yeni amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 2’den alacağını ve arka yüzeyde bulunacak kamera örgüsünde başrolü 50MP’lik bir kameranın alacağını da hatırlatalım.

Kanye West sosyal medya platformu satın alıyor!