Poco F5 tüm detaylarıyla görüldü

Poco F5

Poco F5 ve F5 Pro’nun tanıtılacağı etkinliğin tarihi resmi olarak açılanırken, gelen son sızıntıyla birlikte F5’in özellikleri hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Çin’in önde gelen telefon üreticilerinden Xiaomi’nin alt markalarından olan Poco, akıllı telefonlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Kısa süre önce Poco C serisini yeni modellerle güncelleyen şirket, şimdi de aynısını Poco F serisine yapmaya hazırlanıyor. Bir süredir gündemde olan Poco F5 ve F5 Pro, çok yakında kullanıcılarla buluşacak.

Son günlerde çeşitli sızıntı ve söylentilerde karşımıza çıkan Poco F5 serisi telefonlar, bugün üst üste gelen sızıntı ve paylaşımlarla birlikte tüm detaylarıyla görüldü. İlk olarak Poco, F5 serisinin tanıtım tarihini resmi olarak paylaştı. Poco, bugün sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla, Poco F serisinin iki yeni üyesini 9 Mayıs’ta düzenleyeceği etkinlikte resmi olarak tanıtacağını duyurdu. Öte yandan Poco Hindistan tarafından paylaşılan kısa tanıtım videosu, telefonun üç arka kameralı tasarımını da gözler önüne serdi.

Poco F5

Poco’nun bu açıklamayı yapmasından kısa süre sonra, Poco F5 Geekbench performans testinde görüldü. Bu sayede telefonun teknik özellikleri hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Poco Hindistan hesabı tarafından da açıklandığı üzere telefon Snapdragon 7+ Gen 2 yonga setinden güç alacak. Geekbench performans testine tabii tutulan F5’in 12 GB RAM’e sahip olduğu görülüyor. Bu da telefonda 12 GB RAM seçeneği olacağını gösteriyor. Elbette daha düşük RAM’e sahip versiyonlar da olabilir.

Standart F5 modelinin 6.67 inçlik AMOLED bir ekrana sahip olacağı düşünülüyor. Telefonun 5000 mAh’lık bir bataryayla geleceği, şarj hızının ise 67 W olacağı söyleniyor. Son olarak yukarıda söz ettiğimiz üçlü arka kameranın ana lensinin 64 megapiksel olacağı belirtiliyor.

GTA 6 için beklenen açıklama 17 Mayıs’ta gelebilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir