Lenovo yuvarlanabilir ekranlı PC modeli ile yok artık dedirtti!

lenovo laptoplar

Bilgisayar satışlarının önemli bir gerileme dönemine girdiği şu günlerde, Lenovo tarafından tanıtılan yeni “yuvarlanabilir ekran” teknolojili bilgisayar, işlerin tersine dönmesini sağlayabilir.

Lenovo yuvarlanabilir ekranlı PC modeli ile yok artık dedirtti! Katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar artık fazlasıyla aşina olduğumuz bir kategori. Bayrak taşıma görevini Samsung’un üstlendiği ve doğrusu bu görevi son derece başarılı bir şekilde götürdüğü de bir gerçek.

BlindLook

Tabi sektörün gelişip büyümesiyle birlikte Motorola’dan Xiaomi’ye, Oppo’dan OnePlus’a birçok farklı marka da bu alan giriş yaptı. İşte Lenovo tarafından tanıtılan yeni ekran teknolojisi ise, katlanabilir akıllı telefon mantığından doğmuş olsa da çok daha ilham verici bir tasarıma sahip.

Yuvarlanabilir ekran olarak çevirebileceğimiz bu yeni ekran teknolojisine baktığımız zaman, tek bir tuşa basılmasıyla birlikte ekranın boyuna doğru genişlediği görülüyor. Saniyeler içerisinde neredeyse 2 katına çıkabilen bu ekranlar, böylece küçük ekran sorunlarının da geride kalmasını sağlıyor.

Lenovo Pad Plus 11 ve Lenovo Pad 11 özellikleri belli oldu

Lenovo yuvarlanabilir ekranlı PC modeli ile yok artık dedirtti!

Lenovo tarafından tanıtılan son prototip bilgisayar da tam olarak bu özellikle donatılmış. Tanıtım videosunu izlediğiniz zaman göreceğiniz üzere, hem bir akıllı telefon hem de dizüstü bilgisayar, tek tuşla ekran boyutunu ikiye katlayabiliyor. Özellikle bilgisayarın bu sıra dışı özelliği, dizüstü bilgisayarların küçük ekran handikapına çare olabilecek potansiyelde.

Lenovo YOGA Pad Pro 24 Mayıs'ta piyasaya sürülecek

Ne var ki Lenovo şu an için söz konusu teknolojisi hakkında daha fazla detaylı bilgi vermedi. Yani bu bilgisayarın diğer özellikleri nedir, ne zaman karşımıza çıkacak, yuvarlanabilir bu ekran kaç defa açılıp kapanabiliyor bu ve bunlar gibi sorular şu an için yanıtsız kaldı diyebiliriz.

Apple TV HD 2015’e veda vakti geldi