PlayStation VR2 20 büyük oyunla geliyor

PlayStation VR2

Sony, PlayStation VR2’nin daha çıkışta 20 “büyük” VR oyunuyla birlikte geleceğini açıkladı.

VR (sanal gerçeklik) henüz oyun dünyasının itici gücü haline gelmemiş olsa da, yakın gelecekte bu durumun değişmesi bekleniyor. Önümüzdeki bir kaç yıl içinde VR oyunlarının çok daha popüler hale gelmesi bekleniyor.

Bu alana yatırım yapan şirketlerin başında gelen Sony, yakında çıkaracağı PlayStation VR2 ile ilgili planlarını paylaştı. Yatırımcılara yeni VR başlığı ile ilgili bir sunum yapan Sony, VR2’nin daha çıkışta 20 “büyük” oyuna sahip olacağını açıkladı.

Sony, PlayStation VR2 kulaklığını tanıttı

Şirket “büyük” oyunlar olarak tanımladığı bu oyunların hangileri olacağı hakkında detay vermedi. Ancak yatırımcılara sunulan slide gösterisi, hem kendilerine ait oyun serilerinin hem de başka stüdyolar tarafından geliştirilen oyunların bu 20 oyun arasında olacağını gösterdi. Ayrıca bu oyunlardan birinin de Horizon serisinin spin-offu olan Horizon Call of the Mountain olacağı ortaya çıktı.

Sony Interactive Entertainment Başkanı Jim Ryan, PlayStation VR2’nin çıkışında oyun severlerin ilgisini çekecek VR içerikleri sunabilmek için ciddi yatırımlar yaptıklarını açıkladı. Bu amaç doğrultusunda çeşitli stüdyolarla birlikte çalıştıklarını söyledi.

Sony son bir buçuk yıldır yeni VR başlığı ile ilgili çeşitli açıklamalar yaparak ufak detaylar paylaşıyor. Ancak yeni PlayStation VR başlığının ne zaman çıkacağı hala açıklanmış değil. Analistler ise yeni VR başlığının önümüzdeki yıl çıkacağını öngörüyor.

Amazon’un God of War dizisi resmen duyuruldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir