Ana SayfaGenelPlayStation 5 Türkiye'de satışa çıktı ama stok yok!

PlayStation 5 Türkiye’de satışa çıktı ama stok yok!

Sony’nin merakla beklenen yeni nesil konsolu geçtiğimiz gün satışa çıktı. Fakat PlayStation 5 Türkiye’de yok sattığı için stok sıkıntısı var.

Sony bir süredir geliştirme aşamasını sürdürdüğü yeni nesil konsolunu sonunda satışa sundu. PlayStation’un yeni nesli ön siparişe açıldığından bu yana adeta yok satıyordu. Şimdiye kadar pek çok e-ticaret sitesinde ön siparişe sunulan PS5, satışa çıkar çıkmaz stokları tükenmişti. Konsol ülkemizdeki resmi çıkışını gerçekleştirmiş olmasına rağmen şimdilik satın almak mümkün değil. Çünkü stok yok.

Microsoft stok sıkıntısının Nisan ayına kadar devam edeceğini açıklamıştı. Muhtemelen Sony tarafında da benzer bir durum olabilir.

PlayStation 5 Türkiye’de yok satıyor

PlayStation 5’in resmi çıkışı geçtiğimiz gündü. Yani 19 Kasım itibariyle Türkiye’de PS5 satışları başladı. Fakat şu anda hiçbir teknoloji mağazasında PS5 bulmak mümkün değil.

PlayStation 5 türkiye'de

Muhtemelen bir süre daha PS5 bulmak mümkün olmayacak. Zaten Türkiye’de şimdilik dijital versiyonu satılmıyor. 2021 ile birlikte dijital versiyon da ülkemizde satışa sunulacak. Fakat stok sıkıntıları devam ederse PS5’in Türkiye’de yakın vadede satışa çıkması pek de mümkün görünmüyor.

Şu anki tabloya bakacak olursak PS5’in ülkemizde teknoloji mağazalarına gelmesinin 2021’i bulacağını söylemek pek de yanlış olmaz.

Xbox tarafında da benzer bir durum söz konusu. Microsoft sipariş taleplerini bile Aralık’ın ilk haftasında karşılayacağını açıkladı. Dolayısıyla stokların yenilenmesi de 2021’i bulabilir.

Apple iPhone 13 serisinde de çentik kullanmaya devam edecek!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting