Ana sayfa Oyun PlayStation 5 ön siparişe sunuldu!

PlayStation 5 ön siparişe sunuldu!

2020 yılında tanıtılacak olan PlayStation 5 şimdiden ön siparişe sunuldu. Peki, PlayStation 5’in yurtdışı fiyatı ne kadar olacak?

Sony, 2020 yılının yaz aylarında muhtemelen E3 2020 etkinliğinde yeni nesil oyun konsolu PS5’i tanıtacak. Kasım ayında da satışa sunulacağını düşündüğümüz PS5, bugün sürpriz bir şekilde ön siparişe açıldı. Mediamarkt’ın İsveç sitesinde ön siparişe sunulan PS5, TL cinsinden yaklaşık 5.000 TL’ye geliyor. Ancak Mediamarkt’ın İsveç sitesinin bu fiyatı öylesine belirlediği çok belli. Yeni nesil konsollar muhtemelen yurt dışında bu kadar pahalı olmayacaktır.

Türkiye’de algısıyla vergisiyle ve İngiltere merkezli fiyatlandırmasıyla 5.000 TL’yi rahat bulmasını beklediğim PS5; 8 çekirdekli AMD Ryzen 7nm Zen 2 işlemci, Raytracing destekli Radeon Navi tabanlı grafik birimi, 8K çözünürlük desteği ve SSD ile gelecek. Yükleme sürelerini SSD sayesinde yok edecek olan PS5, 4K 60 FPS deneyimi nihayet sunabilecek.

Nintendo Switch için PSP emülatörü çıktı!

PlayStation 4 Pro ile yalandan upscale ile 4K çözünürlük sunan Sony, donanım konusunda Xbox One X’in çok gerisinde kalmıştı. Ancak Xbox cephesinin Xbox ile Windows 10’u birleştirmesi ve özel oyun üretememe beceriksizliği birleşince bu nesilin galibi açık ara PS4 olmuştu.

Xbox cephesi yeni nesilde de bir varlık gösteremeyecek. Konsola özgü oyun yapmak yerine iki platformu birleştirdiği sürece Xbox piyasadan silinecektir. Bir öngörüye göre; 2020’de tanıtılacak olan Xbox muhtemelen Microsoft’un son konsolu olabilir.

PlayStation 5

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En güçlü akıllı telefonlar Ocak 2020

2020 model amiral gemisi telefonların çıkmasına artık sayılı günler kaldı. İşte yeni jenerasyon öncesi en güçlü telefonlar Ocak 2020 listesi. Akıllı telefon sektöründe önemli gelişmeler...

Son Haberler