Ana sayfa Apple Apple Watch düşme algılama özelliği ile hayat kurtardı!

Apple Watch düşme algılama özelliği ile hayat kurtardı!

Apple sadece teknoloji sunmadığını hayatı da kolaylaştırdığını bir kez daha kanıtladı. Bu sefer Apple Watch düşme algılama özelliği ile hayat kurtardı.

Apple, saate anlam kazandıran ürünü Apple Watch ile sağlık alanında büyük atılımlar yaparak beğeni toplamıştı. Apple Watch Series 4 ile EKG çekme (EKG özelliği Hindistan’da bile kullanılıyor ama Türkiye’de kullanılmıyor) ve düşme algılama özelliğini hayatımıza kazandıran Apple, bu sefer yine hayat kurtarma haberi ile karşımıza çıktı.

Apple Watch Series 5‘in tanıtımından önce yayınlanan videoda kullanıcıların kalp krizlerini saatin tespit edip ölümden kurtulduklarına dikkat çekilmişti. Bu sefer ise düşme algılama özelliği yaşlı adamın hayatını kurtardı.

Apple Watch Series 4‘te yer alan düşme algılama özelliği sayesinde hayata tutunan Bob Burdett’in oğlu olayı şöyle anlatıyor. Bob Burdett‘in oğlu Gabe Burdett, geçtiğimiz hafta sonu babasının dağda bisiklet sürmek için çıktığını ancak bir süre sonra babasından konum bilgisi ile SMS aldığını belirtiyor.

iPhone 11 Pro ile iPhone XS hız testinde kozlarını paylaştı!

Düşme algılama özelliği ile otomatik olarak gönderilen bu mesaj sonrası yola çıkan Gabe Burdett, olay yerine vardığında babasını bulamamış. Çünkü Apple Watch otomatik olarak bu bilgileri 911’e de iletiyor. 65 yaşındaki adam ilk yardım ekiplerinin olay yerindeki müdehalelerinden sonra direkt olarak hastaneye kaldırılmış.

Apple Watch düşme algılama

Sağlık durumu iyi olan 65 yaşındaki Bob Burdett, beynine aldığı darbe sonucu travma geçirdiği için kendi yardım isteyememiş. Eğer Apple Watch olmasaydı Bob şimdi aramızda olmayabilirdi.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler