PlayStation 5 kontrolcüsü ilk defa görüntülendi!

ps5 kontrolcüsü

2020 yılının sonlarına doğru satışa sunulması beklenilen PS5 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte PlayStation 5 kontrolcüsü.

Bilindiği üzere Sony ve Microsoft şu aralar yeni nesil konsollarını geliştirmekle meşguller. Hatta geliştirme aşamasının büyük bir bölümünün tamamlandığını da söyleyebiliriz. Keza konsolların geliştirici kitleri çok öncesinden oyun stüdyolarına gönderilmişti.

Kısa süre önce geliştirici kitlerinin canlı fotoğrafları internete sızdırıldı. Fakat sızdırılan hiçbir fotoğrafta PlayStation 5 kontrolcüsü görünmüyordu. Ta ki şimdiye kadar.

Geçtiğimiz gün sızdırılan yeni bir fotoğrafta PS5 kontrolcüsü ilk defa canlı canlı görüntülendi. Dilerseniz bahse konu fotoğrafa aşağıdan göz atabilirsiniz.

playstation 5 kontrolcüsü

İlk bakışta PlayStation 5 için tasarlanan kontrolcünün Dualshock 4 ile aynı olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat daha dikkatli bakıldığında tetik tuşlarının biraz daha büyümüş olduğunu fark edebilirsiniz. Ayrıca Dualshock 4’te dokunmatik olan panel kısmının da ekran ile değiştirildiğini varsayabiliriz.

Bir diğer önemli unsur ise Dualshock 4’te sürekli yanan üçgen şeklindeki led panelin yeni kontrolcüde yer almıyor oluşu. Malum, bu ışık pek çok oyuncunun şikayet ettiği unsurların başında geliyordu.

Sonuç olarak bu kontrolcünün test amaçlı geliştirilen bir prototip olduğunu da varsayabiliriz. Fakat PS5 kontrolcüsü de muhtemelen genel hatlarıyla PS4 kontrolcüsünden hallice olacaktır.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. PlayStation 5 büyük bir aksilik yaşanmazsa 2020’nin son çeyreğinde raflardaki yerini almış olacak.

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı için tıklayın