Xbox’ın patronu Phil Spencer Starfield’da yolunuzu aydınlatacak

123 9

Starfield’ın Premium sürümünü alanlar geçtiğimiz günlerde oyuna başladı. Hatta oyuna modlar bile yapıldı. Çıkan ilginç modlardan biri uzayda yolunuzu Phil Spencer’la aydınlatmayı sağlıyor.

Bethesda’nın oyunlarına tuhaf modların yapılması şaşırtıcı değil. Skyrim, Oblivion, Fallout serisindeki oyunlara çok ilginç modlar yapılmıştı. Artık sıra Starfield‘a geldi. Oyun daha çıkmadı ama kapsamlı mod listesi oluşmaya başladı. Listede arayüzü değiştiren, ekstra bilgiler veren vs… modlar var. Genel olarak bakarsak kullanıcılara yardımcı olabilecek modlardan söz ediyoruz. Bir tane mod Xbox’ın en üst ismi Phil Spencer’ın suratını fenere ekliyor. Karanlık bir yerde feneri açtığınız anda Phil Spencer’ın yüzü etrafı aydınlatmaya başlıyor. Böyle bir şeye gerek yok, ama mod olarak yapmışlar.

Yeni Hyundai KONA

Absürd modlar her zaman vardı. Skyrim’in ejderhalarını trene, uçağa dönüştüren modlar geliştirildi. Fallout 3, Fallout 4, New Vegas ve diğer Bethesda oyunları için de çılgın modlar yapıldı. Modlama topluluğunun Starfield için modlar yapması çok güzel bir şey. Çünkü modlar sayesinde oyun daha da toparlanıyor ve uzun yıllar oynanmasını sağlıyor. Hatta oyuna ileride tek başına yapım olabilecek kadar geniş modlar çıkabilir. Geçmiş dönemde Bethesda oyunları için ek senaryolar, yeni görevler, karakterler, eşyalar ekleyen kapsamlı modlar çıkmıştı.

starfield

Bethesda’nın bir klasiği olarak kabul edilen hatalar Starfield’da da var. Bazı oyuncular ilginç hatalarla karşılaştıklarını söyledi. Bazı kullanıcılar ise Bethesda’nın bazı detayları yarım bıraktığını veya geçiştirdiğini düşünüyor. Mesela Starfield ve Cyberpunk 2077’yi karşılaştırmışlar. Starfied’da oyuncu yüksek bir yerden suya atlayınca, suyun içine girmiyor. Suyun üstünde kalıyor. Fakat Cyberpunk 2077’de karakter suya atlayınca içine giriyor ve yüzüyor. Suyla ilgili bahsettiğimiz bu örnek eksik detay olarak Reddit’te tartışıldı.

Oyun sorunlarına rağmen genel olarak yüksek puanlar almayı başardı. İleride çıkacak güncellemeler ve eklentilerle birlikte daha iyi hale gelecektir. Starfield, 6 Eylül’de PC ve Xbox Series X/S için piyasaya sürülecek.

Baldur’s Gate 3, PlayStation’a geldi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir