Overwatch 2 oyuncularına iyi haber!

Overwatch 2 oyuncularına iyi haber!

Blizzard bile Overwatch 2 oyununun lansmanının kimsenin beklentilerini karşılamadığını itiraf etti. İşte oyunla ilgili yeni güncellemeler.

Oyunun piyasaya sürülmesiyle ilgili en son durum güncellemelerini detaylandıran yeni bir gönderide şirket, oyuncularından özür diledi. Ayrıca birinci şahıs nişancı oyununun yayınlanmasından bu yana yüzleşmek zorunda olduğu uzun sorunların listesini paylaştı. Overwatch 2 ile yapılan en büyük güncellemelerden biri, eski oyuncuların oynayabilmeleri için telefon numaralarını Battle.net’e bağlama ihtiyacını ortadan kaldırmak. 9 Haziran 2021’den bu yana ilk Overwatch’a erişen tüm oyuncuları kapsayan bağlı bir Battle.net hesapları olduğu sürece, gereklilikten muaf olacaklar.

Overwatch 2 oyuncularına iyi haber!

Blizzard, orijinal olarak, oyuncuların bir telefon numarasını Battle.net hesaplarına bağlamasını gerektiren SMS Protect’i yapmıştı. Bu yöntem insanların hile yapmasını veya başkalarını trollemesini zorlaştırmanın bir yolu olarak Overwatch 2 oyununa erişme zorunluluğu getirmişti. Yine de, ön ödemeli planlarla ilişkili numaralarla her zaman çalışmayan özellik sorun yaratıyordu. Bazı Mint müşterileri, numaralarını SMS Protect’e gayet iyi bağlayabilse de, bazı oyuncular sorunlarla karşılaşıyordu. Kotaku’nun bildirdiği gibi, hayranlar “fakir oldukları” için cezalandırıldıklarını veya utandıklarını hissediyorlar.

Şirket şimdi, yanıt olarak gereksinimi kaldırıyor ve değişikliğin 7 Ekim’de yayınlanmasını bekliyor. Ancak Blizzard, “yıkıcı davranışlarla mücadele etmeye kararlı” olduğunu ve bu nedenle yeni hesapların ve daha önce Battle.net’e bağlanmamış eski hesapların oynayabilmek için SMS Koruma gereksinimlerini karşılaması gerektiğini söyledi. Bu kapsamda oyuncular için kolaylık getirilecek.

Cyberpunk 2077 yeni güncelleme ile tamamen toparlandı