Galaxy Tab S9 serisinin lansmanı ertelendi

s9

Bu yılın başlarında Samsung, Galaxy Tab S8 serisini piyasaya sürmüştü. Tab S8 serisi yaklaşık 5-6 aylık bir gecikme yaşamıştı, şimdi aynı durumun Tab S9 serisi için de yaşanacağı söyleniyor.

Galaxy Tab S9 serisinin Aralık 2022 yılında tanıtılması planlanıyordu, gelen haberlerde bu tarih 2023’e çoktan sarkmış durumda. Galaxy Tab S9 tablet ailesinin gecikmeli lansmanı ile ilgili bilgiler The Elec’ten geldi. Paylaşılan Rapora göre, Samsung’un kararı son küresel ekonomik belirsizlikten kaynaklanıyor.

COVID-19 küresel salgını neredeyse sona erdiğinden, BT ürünlerine olan talep dünya çapında düşmeye başladı. Samsung, 2022’de 33,6 milyon adet tablet üretmeyi planlıyordu. Ancak zayıf talep nedeniyle şirket bu planını gerçekleştiremeyebilir.

Galaxy Tab S9

DSCC (Ekran Tedarik Zinciri Danışmanları), genel tablet pazarının bu yıl %8 oranında azalacağını tahmin ediyor. Ancak premium tablet kategorisinin (OLED ve Mini LED) %22 oranında büyümesi bekleniyor.

Bu nedenle, Samsung’un yeni nesil amiral gemisi tabletleri için yeni bir planı olduğu söyleniyor. Galaxy Tab S9 serisinin, tıpkı Galaxy Tab S8 serisi gibi üç modeli olacağı bildiriliyor. 

Başka bir deyişle, bir vanilya modeli, bir artı versiyonu ve bir ultra varyantı olacak. Son ikisi bir OLED paneli sergileyecek, birincisi ise bir LCD ekranla gelecek.

Amazfit Falcon tasarım ve temel özellikleri ortaya çıktı