Overwatch 2, ilk Overwatch’un yerini alacak

Overwatch 2

4 Ekim’de çıkacak olan Overwatch 2, ilk oyunun yerini alacak. Bu tarihten sonra ilk oyun oynanamayacak.

Blizzard’ın 2016 yılında çıkardığı Overwatch, kısa sürede geniş bir kitleye ulaşarak son yılların en başarılı oyunlarından biri haline geldi. Bugün bile en popüler online oyunlardan biri olan Overwatch, hala büyük ilgi görüyor olsa da gelen son açıklamalar oyunun günlerinin sayılı olduğunu gösteriyor.

Bildiğiniz gibi Overwatch’ın devam oyunu olan Overwatch 2, ekim ayında oyun severlerle buluşacak. Ancak Overwatch 2, ilk oyundan ayrı bir yerde durmayacak. Onun yerine ilk oyunun yerini alacak. İkinci oyunun ilk oyunla birleşip onun yerini alacağı bilgisi bugün Blizzard tarafından paylaşıldı.

mccree

Reddit’te gerçekleşen soru-cevap etkinliği sırasında oyun severlerden gelen soruları cevaplayan Blizzard sözcüsü, 4 Ekim’de yeni oyun çıktıktan sonra orijinal Overwatch’un yeni oyunla birleşeceğini ve bu dakikadan sonra sadece ikinci oyunun oynanabileceğini söyledi.

Blizzard’ın bu açıklaması şaşkınlıkla karşılandı. Çünkü ikinci oyun ilk duyurulduğunda, ilk oyunla birlikte var olacağı açıklanmıştı. Ancak görünen o ki planlar değişmiş. Belki de stüdyo insanların hala popüler olan ilk oyundan vazgeçip yeni oyuna şans vermemesinden endişe etmiş olabilir. Sonuç olarak Blizzard, ilk oyunu erişime kapatıp onun yerine yeni oyunu koyarak bu riski ortadan kaldırmış olacak. Overwatch oynamak isteyen oyun severlerin 4 Ekim’de çıkacak yeni oyunu oynamaktan başka şansları olmayacak.

Elbette oyuncuların ilk oyunda açtıkları skinler ve diğer kozmetik eşyalar Overwatch 2’ye transfer edilecek ve burada kaldıkları yerden devam edebilecekler. Yine de Blizzard’ın bu hamlesinin oyuncular nezdinde nasıl karşılık bulacağını zaman gösterecek.

Apple VR gözlüğü, en iyi MacBook’tan bile güçlü olabilir