Asus ROG Phone 6 görselleri yayınlandı

Asus ROG Phone 6

5 Temmuz’da resmen tanıtılacak oyun telefonu ASUS ROG Phone 6’nın tasarımını net bir şekilde gösteren görseller yayınlandı.

Akıllı telefon pazarında ASUS’un adını çok sık duymuyor olsak da şirket bu alanda da varlığını sürdürüyor. Tayvanlı teknoloji şirketi, yeni akıllı telefonları ASUS ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro’yu önümüzdeki ay tanıtmaya hazırlanıyor.

5 Temmuz’da üç farklı şehirde düzenlenecek etkinliklerde tanıtılacak bu iki telefonun çıkış tarihinin yaklaşması ile birlikte sızıntılar da sıklık kazandı. Hatırlayacağınız gibi ROG Phone 6, geçtiğimiz günlerde Geekbench performans testinde karşımıza çıkmış ve bu sayede telefonun teknik özellikleri hakkında merak edilen detaylar netlik kazanmıştı. Bugünse telefonun yeni görselleri sızdırıldı. Sızdırılan bu yeni görsellerle birlikte ASUS ROG Phone 6’nın tasarımı da netlik kazanmış oldu.

asus rog phone 6 3

ASUS ROG Phone 6’nın hem standart modeli hem de Pro modeli Qualcomm’un en yeni yonga seti olan Snapdragon 8+ Gen 1’den güç alacak. ASUS’un ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro’yu oyun telefonları olarak lanse ettiği göz önüne alındığında, şirketin piyasadaki en güçlü yonga setini (tabii Apple’ın kendi telefonları için ürettiği yonga setlerini saymazsak) kullanmak istemesi hiç de şaşırtıcı değil. Sonuçta ASUS telefonlarının piyasadaki en güçlü modeller arasında olması beklenir.

asus rog phone 6 2 1

Telefonun üç farklı RAM seçeneğiyle satışa sunulması bekleniyor. En uygun fiyatlı model 12 GB RAM’e sahip olacak. Bir üst versiyonu 16 GB RAM, en gelişmiş versiyon ise 18 GB RAM ile gelecek.

Snapdragon 8+ Gen 1’de bulunan Adreno 730 GPU, Snapdragon 8 Gen 1’e kıyasla yüzde 10 daha hızlı bir grafik kartı. Bu da oyun severlerin ASUS’un yeni telefonun daha yüksek kare hızına ulaşabileceğini gösteriyor. Telefonun 6.78 inçlik ekranı da 165Hz yenileme hızıyla bu grafik kartına ayak uydurabilecek kapasitede.

asus rog phone 6 3 1

Son olarak batarya tarafına geldiğimizde karşımıza 6000 mAh’lık bir batarya çıkıyor. Bataryanın şarj hızı ise 65W.

Apple VR gözlüğü, en iyi MacBook’tan bile güçlü olabilir