Outer Wilds yeni nesil konsollara geliyor

Outer Wilds

2019 yılında çıkan ve beğeniyle karşılanan ödüllü oyun Outer Wilds, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S konsollara geliyor.

İlk olarak 2019 yılında çıkan Outer Wilds, hem eleştirmenler hem de oyunseverler tarafından beğeniyle karşılanmış, 2020 BAFTA Oyun Ödülleri’nde En İyi Oyun ödülünü kazanarak da bu başarısını taçlandırmıştı.

İlk çıktığı dönemde PC, PlayStation 4 ve Xbox One’a gelen oyun, çıkışından yaklaşık üç yıl sonra yeni nesil konsollara geliyor. Oyunun PlayStation 5 ve Xbox Series X/S’e uygun olarak yenilenen yeni nesil versiyonu 15 Eylül’de yayınlanacak. Oyunun PlayStation 4 ya da Xbox One versiyonuna sahip olan oyuncular, bu yeni nesil versiyonu ücretsiz olarak indirip kurabilecekler.

outer wilds

Bağımsız oyun stüdyosu Mobius Digital’ın hem PC’ye hem konsollara yönelik çıkardığı ilk oyun olan Outer Wilds, açık dünyada geçen bir gizem oyunu. Oyunda oyuncular tuhaf gezegenleri gezerek, tüm gezegen sistemini sonsuz bir zaman döngüsünün içine hapseden tuhaf gizemin sırlarını açığa çıkarmaya çalışıyor.

Oyunun PlayStation 5 ve Xbox Series X/S versiyonu, 60 fps’ye çıkacak. Öte yandan oyunun Echoes of the Eye adını taşıyan ek paketi de yeni nesil konsollara uygun hale getirilecek ve oyunun bu yeni versiyonuna dahil olacak.

PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için hazırlanan versiyonun eylül ayında çıkmasının ardından, daha ileri bir tarihte de oyunun Switch versiyonu yayınlanacak. Normalde Switch versiyonunun bu yaz çıkması bekleniyordu ama çıkış tarihinin ertelenmesi gerekti.

Tesla otopilot bir ölümlü kazaya daha karıştı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir