Ana SayfaGenelOtonom sürüş büyük darbe aldı: Ardı ardına kötü haberler geldi

Otonom sürüş büyük darbe aldı: Ardı ardına kötü haberler geldi

Otonom sürüş büyük darbeler ile karşı karşıya. Özellikle son dönemlerde elektrikli araç sektörü ciddi problemler yaşıyor. Hadi gelin merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil devleri içerisinde yer alan şirketler bazı sorunlar yaşıyor ve otonom sürüş büyük darbe almaya devam ediyor. Elbette bu sadece büyük şirketlere ait bir sorun değil. Aynı zamanda henüz yeni yeni yatırım alan markaların artık gerilemeye başladığını görüyoruz.

Otonom sürüş büyük

Öncelikle gelen ilk kötü habere bakalım Tesla ile ilgili ABD’de bir soruşturma kararı verildi. Bu soruşturma kararının hemen ardından gözler şirkete çevrildi. Böyle bir soruşturmanın nedeni daha çok merak edildi. ABD Adalet Bakanlığı Tesla otonom sistemleri ile ilgili şikayetleri değerlendirmişti.

Otonom sürüş büyük sorunlar yaşıyor

Kendi kendine sürüş kapasitesi ile ilgili bazı kullanıcılar şikayette bulundu. Kimi Tesla sürücüleri otopilot kapasitesi için yetersiz ifadesini kullandı. Hatta bunun bazı şikayetleri beraberinde getirdiğini görüyoruz. Tüm bunlar üzerine Tesla soruşturma aşamasına geldi. Yani ABD Adalet Bakanlığı şikayetleri ciddiye almıştı.

Otonom sürüş büyük

Yaşanan bu gelişme elbette Tesla’nın suçlu olduğu anlamına gelmiyor. Belki de buradan tamamen aklanmış bir şekilde çıkacak. Fakat henüz bir netlik olmadığını söyleyebiliriz. Bir diğer kötü haber ise yapay zeka destekli otonom araç geliştiren bir şirketten geldi.

Büyük yatırım alan şirket kapatma kararı aldı

Yaklaşık olarak 1 milyar dolarlık yatırım alan Argo AI son derece önemli bir karar aldı. Bu karar ile birlikte varlığını tamamen sonlandırdı. Kapatma kararının hemen ardından gözler Ford ve Volkswagen’e çevrildi. Bu iki şirket Argo AI için çok ciddi miktarlarda yatırım yapmıştı.

Tesla Apple arasındaki rekabet büyüyor

Otonom sürüş büyük darbeler almaya devam ediyor. Hem Tesla soruşturma kararı hem de Argo AI tarafından verilen kapatma kararı büyük bir şok etkisi yarattı. Açıkçası kimse otonom sürüş alanında bu tür olumsuz gelişmeler beklemiyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting